Klasyk na weekend: The Streets “Weak Become Heroes” | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Klasyk na weekend: The Streets “Weak Become Heroes”

WYTWÓRNIA: Locked On
ROK: 2002

The Streets – Weak Become Heroes

Piosenka „Weak Become Heroes” pochodzi ze znakomitego albumu The Streests „Original Pirate Material” i była trzecim singlem z tej płyty.

Mike Skinner / The Streets wspomina na singlu najlepsze dni kultury rave’owej z lat 90. Krytycy przypuszczali, że chodziło to o początki kultury acid-house i tzw. Drugie Lato Miłości, ale artysta podkreśla, że tematyka dotyczy sytuacji na scenie tanecznej w połowie lat 90.

Piosenka jest hołdem dla kultury tanecznej, jakiej doświadczał wtedy Skinner, w tekście wspomi-nani są DJ-e i producenci, którym w ten sposób oddaje respekt: Paul Oakenfold, Nicky Holloway czy Danny Rampling.

Cały utwór bezbłędnie oddaje atmosferę tamtych czasów: euforyczną, beztroską, pełną zachwytu nad muzyką i … narkotykami („We were just standing there, minding our own. We went on and on. We all smile. We all sing“)

W tekście są też odniesienia do prawa z 1994 roku, które miało zakazywać nielegalnych imprez rave i ograniczać prawo do zabawy tzw. Criminal Justice Bill. Do (łamania) tego aktu odnosił się też utwór The Prodigy „Their Law”.

Najciekawsze remiksy tego nagrania pochodziły od Röyksopp i Ashley Beedle.

Posłuchajcie też słynnego nagrania z londyńskiego klubu Printworks, gdzie puszczono „Weak Become Heroes” podczas setu Setha Troxlera b2b Martinez Brothers i Loco Dice. Jak to świetnie brzmi nawet po latach!

“Weak Become Heroes” Setha Troxlera b2b Martinez Brothers i Loco Dice

The Streets wystąpi w tym roku w Polsce podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice (11-14.06.2020), więcej informacji w artykule.

Tekst: Artur Wojtczak