Google tworzy Netflixa do gier - Electronic Beats Poland
Feed/Music

Google tworzy Netflixa do gier

Nikogo chyba nie może dziwić, że Google chce uszczknąć kawałka tortu growego dla siebie. Jedna z prężniej rozwijających się branży rozrywkowych nadal ma wiele do zaoferowania potencjalnym inwestorom, a szefowie Google’a chętnie przybliżą się do kontroli nad światem opanowując też nasze granie.

19 marca w San Francisco odbędzie się Game Developers Conference, na które Google rozesłało zaproszenia do dziennikarzy. Co mieliby tam przedstawić? Nikt tego oficjalnie nie wie, ale sugeruje się, że miałaby to być platforma streamująca gry.

Nie wiemy do końca jak miałby działać tego typu projekt i szczerze mówiąc wątpimy w jego przydatność. Streaming gier jest już mniej lub bardziej popularny dzięki PlayStation Now czy GeFore Now i większość graczy raczej narzeka na brak płynności i lagi niż zachwyca się możliwością grania w gry, których się nie kupiło.

Prawda jest taka, że jedyne czym Google mógłby przekonać do siebie graczy to tytuły growe dostępne tylko na ich platformie. Póki co pozostaje nam cierpliwie czekać na wieści z Kalifornii.