David Fincher nie nakręci sequela "World War Z" - Electronic Beats Poland
Feed/Music

David Fincher nie nakręci sequela „World War Z”

O drugiej części projektu Brada Pitta mówi się już od wielu lat. Mimo że pierwsza część nie zachwyciła ani fanów, ani recenzentów to zarobiła wystarczająco dużo pieniędzy, aby Paramount Pictures było zainteresowane wyłożeniem kasy na stół. A gdy do projektu doszedł przyjaciel Brada Pitta – David Fincher, wydawało się, że nie tylko dostaniemy drugą część „WWZ”, ale będzie ona dobra.

Jak się okazuje Fincher i Pitt razem przeciwko zombie nie wystarczyło, aby przekonać możnowładców Paramounta do wydania góry pieniędzy. Jak donosi The Playlist, Fincher oczekiwał budżetu mniejszego niż ten, który otrzymał oryginał (który miał kosztować 190 milionów przed dodatkowymi zdjęciami, 250 po). Ale Paramount coraz chętniej kasuje kolejne projekty, skupiając się na pojedynczych hitach. W ich wypadku maszynką do robienia pieniędzy są kolejne odsłony „Mission Impossible”. Siódma i ósma część projektu Tom Cruise’a ma trafić do nas w 2021 i 2022, a biorąc pod uwagę, jakim pewniakiem są wszystkie odsłony tego filmu, gdy patrzymy na box office trudno się dziwić decyzji studia.

Co oznacza to dla przyszłości „World War Z”? Wiemy, że Pitt czekał dosłownie lata, aby Fincher miał czas na pracę nad filmem w swoim kalendarzu, więc wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby strata reżysera oznaczała zabicie projektu na śmierć.