Electronic Beats Poland

The Dumplings – szybka droga na szczyt

Wszystko zaczęło się w 2011 roku. Spotkali się na konkursie piosenki i szybko postanowili, że chcą razem grać. Na początku próbowali grać gitarowe ballady, jednak szybko złapali elektronicznego bakcyla i to właśnie w nim poczuli się najlepiej. I jak miało się okazać później – tak pokochała ich cała Polska.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Justyna Święs i Kuba Karaś dopiero dwa lata później odważyli się podzielić swoimi nagraniami. Utwory szybko stały się wiralowymi hitami. Zachęceni feedbackiem, The Dumplings zaczęli grać pierwsze koncerty i jak się okazało – stamtąd była już krótka droga do podpisania kontraktu płytowego. „No Bad Days”, debiutancki album duetu, ukazał się w maju 2014, zbierając same pozytywne recenzje oraz nagrody – m. in. Fryderyk za Debiut Roku, Album Roku Gazety Wyborczej.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Nie tylko dziennikarze docenili talent Justyny i Kuby – zostali zaproszeni na Open’er Festival i Off Festival. Zaprezentowali się także na festiwalach showcase’owych na Wyspach – Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton. Drugi album, „Sea You Later”, ukazał się rok później, zbierając kolejne świetne recenzje, uzyskując status Złotej Płyty. Krytycy muzyczni zwracali uwagę przede wszystkim na niezwykle dojrzałą wrażliwość tak młodych artystów.

Dyskografię zamyka płyta „RAJ”, wydana we wrześniu tego roku. The Dumplings ani myślą zwalniać tempa! Oprócz angażowania się w swój projekt, są otwarci na kolaboracje, dlatego nagrywali między innymi z Mary Komasą, Małymi Miastami, Fishem czy Rysami. Przyszła pora także na Brodkę! Już 25 października w ramach akcji T-Mobile Electronic Beats POWROTY duet zaprezentuje zupełnie nową wersję hitu „Granda”, który przygotowali wspólnie z Brodką.

Published October 24, 2018.