Electronic Beats Poland

Świeże brzmienie rynku

Od lat wytwórnia Kayax potrafi wyszukiwać wyjątkowych artystów w bałaganie polskiej sceny muzycznej. Przez lata istnienia, label stał się jednym z najważniejszych graczy na rynku polskiego niezalu, nigdy nie ograniczając się do jednego typu muzyki i kierując się zasadą, że dobre brzmienie się zawsze obroni. Chcieliśmy wam przedstawić trzech świeżych przedstawicieli Kayaxowej rodziny, bo ich najbliższe tygodnie mocno wpłyną na każdego, kto szuka wyjątkowej twórczości.

BOWNIK

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Bownik, to trio warszawskich muzyków, których mogliście znać, jako Control the Weather. Ich muzyki nie da się zaszufladkować. W swojej twórczości skaczą po różnych formach i gatunkach. Mimo, że są zespołem stosunkowo młodym, to już zdążyli przykuć uwagę wielu dziennikarzy i promotorów polskiej muzyki, co zaowocowało tytułem „Polskiego Artysty Roku” według portalu „Tak Dużo Genialnej Muzyki”, a Gazeta Wyborcza oceniła ich występ, jako jeden z najlepszych ostatniej edycji Enea Spring Break. Już 7 października światło dzienne ujrzy ich minialbum, za produkcję którego odpowiada Envee.

KROKI

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Jeden z najbardziej rozchwytywanych zespołów ostatnich miesięcy. Grali na niemal wszystkich znaczących festiwalach w naszym kraju, występowali w telewizji i zwiedzili europę. Ich mikstura muzyczna składa się z jazzu, soulu, rocka, a wszystko utrzymane jest w ryzach eksperymentalnej elektroniki. Dzięki temu brzmieniu, właśnie stali się częścią Kayaxowej familii, czego skutkiem jest nadchodząca, październikowa premiera debiutanckiej płyty.

PIONA

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

PIONA to nowy projekt, ale stoją za nim dwaj panowie, którzy pamiętają początki muzycznego rynku. Na przestrzeni lat ich nazwiska zdążyły się już stać gwarantem najwyższej jakości. Igor (znany m.in. z Last Robots) i Rawski postanowili ponownie połączyć siły i stworzyć projekt świeży, radosny i ciekawy. Ich pierwszy singiel „Lawina”, na którym gościnnie zaśpiewała Ptakova, rozkochał w nich na nowo fanów dobrej elektroniki. Ich debiutancka EP-ka jest już prawie skończona i możemy się spodziewać, że usłyszymy efekty współpracy tych dwóch wyjadaczy już na jesieni tego roku. Tymczasem, tylko u nas zoabczycie, jak powstawał klip do wspomnianego już utworu “Lawina”.

Published October 19, 2016.