Electronic Beats Poland

Stopery, o których nigdy nie śniliście

Podczas tegorocznego Audioriver mieliśmy okazję zamienić kilka słów z Kubą Sojką, który tuż po swoim występie na scenie Electronic Beats, opowiedział nam o swojej muzyce, o tym jak tworzy i o tym, czego używa przy swojej pracy. W trakcie rozmowy Kuba wyciągnął z kieszeni stopery „Here”, z których korzysta jako jedna z niewielu osób w Europie. Postanowiliśmy się przyjrzeć sprzętowi, który wydał nam się niemalże…magiczny.

# CO TO JEST?

Here to projekt, w którym zakochali się użytkownicy Kickstarera trochę ponad rok temu. To wyjątkowa technologia, która pozwala na słuchanie muzyki, ludzi i… wszystkiego w całkiem nowy sposób. Można je określić mianem stoperów, ale będzie to krzywdzące dla Here.

#JAK DZIAŁA?

Here to „słuchawki” połączone z aplikacją, która pozwala na zmienianie sposobu słuchania naszego otoczenia. Przy ich użyciu jesteśmy w stanie „wyciąć” z dobiegających wokoło dźwięków np. wrzaski dzieci w trakcie lotu czy podbić bass na słabo nagłośnionym koncercie. Here można określić mianem bionicznego przedłużenia naszego słuchu. Poniżej możecie posłuchać jak muzyka słuchana na żywo może się zmieniać przy użyciu tylko kilku przykładowych opcji aplikacji powiązanych z systemem.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

#HERE DLA KAŻDEGO

To, co wydaje się najciekawsze w projekcie to fakt, że nie jest on stworzony wyłącznie z myślą o profesjonalistach. Here ma pozwolić każdemu na lepsze i przyjemniejsze odbieranie świata wokół nas dając wybór – czy chcemy usłyszeć określony zakres hałasu, czy raczej chcemy znaleźć się w świecie ciszy. W Polsce, jak wspomnieliśmy, pierwszym fanem Here jest Kuba Sojka, który pokazał nam swoje wtyczki tuż po występie na tegorocznym Audioriver i w prostych słowach wyjaśnił jak to urządzenie wpływa na jego sposób grania.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o projekcie wystarczy, że klikniecie TUTAJ i zastanowicie się, czy to już czas w waszym życiu na mechaniczne augmentacje waszego ciała.

Published October 10, 2016.