Electronic Beats Poland

Sprzedaż muzyki na świecie wzrosła o ponad 7% wg IFPI

Światowy rynek nagraniowy odnotował w 2020 roku wzrost o 7,4% i jest to szósty z kolei rok wzrostu – tak wynika z danych Global Music Report, opublikowanych przez IFPI – organizację reprezentującą sektor fonograficzny na świecie. Według IFPI przychody przemysłu nagraniowego osiągnęły w 2020 roku łącznie 21,6 miliarda dolarów.

Podczas gdy świat walczy z pandemią, przypominamy sobie o nieustającej sile muzyki, która pociesza, leczy i podnosi na duchu.

tak skomentowała wyniki raportu Frances Moore – szefowa IFPI

 

 

Dane z poszczególnych regionów świata wyglądają następująco:

· Ameryka Łacińska utrzymała pozycję najszybciej rozwijającego się regionu na świecie (15,9%), gdzie przychody ze streamingu wzrosły o 30,2% i stanowiły 84,1% całkowitych przychodów regionu.
· Rynek azjatycki wzrósł o 9,5%, a przychody cyfrowe po raz pierwszy przekroczyły 50% łącznych przychodów regionu. Z wyłączeniem Japonii (która odnotowała spadek przychodów o 2,1%), Azja byłaby najszybciej rozwijającym się regionem, z wyjątkowym wzrostem o 29,9%.
· Przychody z rynku nagrań muzycznych w regionie Afryki i Bliskiego Wschodu – po raz pierwszy odnotowanego w raporcie – wzrosły o 8,4%, głównie w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (37,8%). Dominował streaming, gdzie przychody wzrosły o 36,4%.
Przychody w Europie, drugim co do wielkości rynku nagrań muzycznych na świecie, wzrosły o 3,5% dzięki dużym wzrostom w obszarze streamingu, tj. o 20,7%, które zrównoważyły spadki pozostałych formatów sprzedaży muzyki.
· Region Stanów Zjednoczonych i Kanady odnotował wzrost o 7,4%. Rynek amerykański wzrósł o 7,3%, a przychody z nagrań muzycznych w Kanadzie wzrosły o 8,1%.
Niektóre rzeczy są ponadczasowe, na przykład moc, jaką niesie świetna piosenka albo więź, jaka tworzy się między artystą i jego fanami. Ale niektóre rzeczy się zmieniły. Przy zamknięciu tak dużej części świata i braku muzyki na żywo, w prawie każdym zakątku globu większość fanów cieszyła się muzyką w streamingu.
Global Music Report 2021 wersja skrócona (bezpłatna) dostana jest tutaj.
 
IFPI to głos branży muzycznej na całym świecie, reprezentujący ponad 8 tys. wytwórni płytowych na całym świecie. Pracujemy nad promowaniem wartości nagrań muzycznych, prowadzimy kampanie na rzecz praw producentów nagrań i rozszerzamy komercyjne wykorzystanie nagrań muzycznych.

Published March 29, 2021. Words by Redakcja.