Electronic Beats Poland

Soundcloud zaprzecza plotkom o sprzedaży firmy za bezcen

250 milionów dolarów – tyle miałby kosztować Soundcloud według raportu Recode.net po tym jak firma miała nie być w stanie znaleźć 100 milionów dolarów na inwestycje od połowy zeszłego roku. Jeszcze 3 lata temu wartość ulubionej muzycznej strony streamingowej była wyceniana na 700 milionów.

„Mimo, że nie komentujemy plotek, możemy z całą stanowczością stwierdzić iż artykuł Recode nie opisuje wiernie statusu biznesowego SoundCloud” odpowiedziała szybko firma. „Jesteśmy w trakcie rozmów z wieloma potencjalnymi inwestorami i strategicznymi partnerami. Rozmowy te, prowadzne przez CFO HOlly Lim, potwierdzają duże zainteresowanie rynku w naszą platformę, jej wyjątkową grupę użytkowniku i świetnie zapowiadający się dla nas rok 2017”.

O problemach Soundclouda możemy ostatnio czytać bardzo często. Firma jak na molocha, który ma 175 milionów użytkowników cały czas wydaje się być o krok od padnięcia. My oczywiście z całego serca kibicuje SC, aby trzymał się jak najdłużej. Ale z drugiej strony może najwyższy czas na znalezienie innej platformy, która spowoduje, że rynek się urozmaici. W takich sytuacjach może zyskać tylko klient.

Published March 14, 2017.