Electronic Beats Poland

Solomun – video z opustoszałych klubów

Nasz hamburski ulubieniec SOLOMUN wraca z zaskakującym klipem pokazujacym opustoszałe kluby. Nowy album już na początku 2021 roku!

Solomun – producent urodzony w Bośni, a dorastający w Hamburgu, to jeden z najbardziej uznanych artystów sceny elektronicznej na świecie i wielokrotny zdobywca klubowych nagród DJ Awards w kategorii: Best International DJ. Muzyk ma na koncie dziesiątki remiksów dla takich gwiazd jak  Foals, Editors, Lana Del Rey, Paul Kalkbrenner, Jamiroquai, Depeche Mode, Apparat, Jon Hopkins czy Leonard Cohen.

“Home” – nowy singiel

Na początek 2021 roku Solomun anonsuje nowy album, pierwszy po 11 latach przerwy. Krążek zapowiada intrygujący singiel “Home”, jeden z czterech nowych utworów, które poprzedzą premierę tej długo oczekiwanej płyty.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

“Home” to pierwsze wydawnictwo, które ukazuje się nakładem jego nowej wytwórni NINL. Klimatyczny, zaskakujący mrocznymi barwami, a równocześnie oparty na mocnym basie i bogato zrytmizowany  kawałek  zachęca do uważnego, pogłębionego słuchania

Solomun tłumaczy:

HOME było impulsem, dzięki któremu zacząłem myśleć o albumie. To utwór, który grałem przy wielu okazjach i moim zdaniem przetrwał on próbę czasu. Było oczywiste, że to właśnie będzie pierwszy singiel z nowej płyty.

Intrygujące video – opustoszałe kluby podczas lockdownu.

Z nową kompozycją świetnie koresponduje oficjalne video, które przypomina, że muzyka może zadomowić się wszędzie, jednak aby prawdziwie jej doświadczyć, trzeba odnaleźć miejsca specjalnie do tego stworzone.

Teledysk pokazuje artystów w najbardziej kultowych klubach świata takich jak londyński Printworks, La Seine Musicale w Paryżu czy Robert Johnson w Offenbach – to właściwa metafora lockdownu, które przez większość ubiegłego tak mocno dotknął centra kultury.

Na deser przypomnienie jeden z najcześciej odtwarzanych setów jakie zagrał Solomun – słynny występ dla Boiler Room z Tulum !

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published October 15, 2020. Words by Artur Wojtczak.