Electronic Beats Poland

Słuchawki mądrzejsze od Ciebie

Żyjemy w świecie, który kocha Beats by Dr Dre i nic tego nie zmieni. Nawet głos setek muzyków i producentów, którzy nie mają podpisanego kontraktu z Beatsami, którzy nieustannie podkreślają, że dźwięk który trafia do słuchacza poprzez te słuchawki jest płaski i słaby. Liczy się hype, który powstał wokół tej firmy. Liczy się ilość teledysków, które sponsorują. Liczy się kolorystyka i ładny logotyp. Jednak gdzieś tam wśród nas żyją ludzie, którzy doceniają artystów na tyle, aby dać im szansę przedstawienia muzyki fanom w sposób, jaki sobie wymarzyli.

Nura to najnowszy król kickstartera. Firma, która chciała zyskać poprzez crowdfundingową stronę 100,000 dolarów zebrała w krótkim czasie niemalże dwa miliony. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – znaleźli ludzi, którzy kochają muzykę i chcą dać temu wyraz poprzez używanie jakościowego produktu do odbierania jej.

Nura to firma tworząca inteligentne słuchawki. Ich produkt ma spowodować, że już nigdy nie będziemy musieli korzystać z efektów wbudowanych w nasze empetrójki i iPody ponieważ słuchawki same dostosują swoje brzmienie do naszych potrzeb. Zakładając po raz pierwszy słuchawki na głowę, usłyszymy szereg dźwięków, które pobudzą nasze ucho. Dzięki temu wyśle ono zestaw informacji do naszego mózgu i w drugą stronę z powrotem do maszyny, która automatycznie ustawi idealne brzmienie dla naszego pola słyszenia.

Oczywiście prawda o kickstarterowych projektach jest taka – póki nie otrzymasz produktu do ręki możesz założyć, że potencjalnie firma zawaliła. Same hasła rzucane przez twórców Nuru brzmią bardzo interesująco, ale w projekcie jest tak wiele rzeczy, które mogą nie wyjść, że może lepiej zaoszczędzić kilkaset złotych i kupić wspaniał Seinheisery HD 20 albo AIAIAI TMA 1?

Sprawdź Nura na Kickstarter.

Published July 15, 2016.