Deutsche Telekom - erleben was verbindet
Electronic Beats Poland

Sezon festiwalowy się nie skończył, czyli jesienna ramówka muzyczna

Festiwale letnie budzą skrajne emocje. Dla niektórych to już wspomnienie młodości, kiedy miało się siłę spać pod namiotem i wyczołgiwać z niego o szóstej rano, dzień wcześniej imprezując do czwartej. Inni, wciąż niezmordowani przerzucili się już na hotele i z niezwykłą dokładnością odhaczają kolejne koncerty w line-upie, po czym wracają uberem do swojego pokoju. Nie wszystkich już jednak bawią niekończące się kolejki do piwa i stanie w upale. Albo po prostu nie mają możliwości wziąć wolnego w samym środku sezonu urlopowego. Albo, mówiąc najprościej – letnie festiwale kompletnie ich nie interesują.

Co ciekawe, jesienna ramówka festiwalowa jest jakby odpowiedzią na wakacyjne, mainstreamowe propozycje. Trochę awangardy, zabawy formą i trudniejsza w odbiorze muzyka znajduje swoich odbiorców i co roku zapełnia festiwalowe przestrzenie.  Sprawdźcie, co się dzieje w Polsce jesienią!

Avant Art

Wrocław: 27.09 – 13.10 2017  // Warszawa: 2.10 – 11.10 2017

http://avantart.pl/

Avant Art, w tym roku po raz pierwszy rozbity na dwa miasta – Wrocław i Warszawę – już po raz 10 udowadnia, że awangarda, sztuka i muzyka eksperymentalna jest przyswajalnym bytem, znajdującym całkiem szerokie grono odbiorców. Jak twierdzą organizatorzy, 10. edycja jest logiczną kontynuacją poprzednich wydarzeń, a Avant Art bardzo chętnie przedstawi tym razem warszawskiej publiczności ideę sztuki eksperymentalnej. Może warto wyjść ze swojej strefy komfortu i sprawdzić, co oferuje Avant Art? Spieszcie się, bo festiwal już trwa!

Zagrają między innymi: Babyfather, Blackhearts, Bunch Of Kunst, Flowdan, Łoskot, Actress i Piernikowski.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Unsound

http://www.unsound.pl/flower-power/events#

Mówią o nim polski Atonal, ale chyba nie ma potrzeby porównywać tego festiwalu do jakiegokolwiek innego. Unsound to klasa sama w sobie – świadczy o tym chociażby fakt, że bilety wyprzedają się błyskawicznie, a line-up czasem podawany jest o wiele później. Wszystko robi tam wrażenie – od oprawy muzycznej, przez lokalizacje, po samą aranżację przestrzeni. Jeżeli myślisz, że Tauron to festiwal z najlepszą lokalizacją i industrialnym otoczeniem, to… może tam zostań.

W tym roku na Unsound zagrają: Einstürzende Neubauten, Black Zone Myth Chant, Nina Kraviz, Sega Bodega, Ben Frost in collaboration with Marcel Weber, Avalon Emerson. Polski skład zasilą między innymi Dtekk i Eltron John.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Soundedit

Łódź: 27-29.10.2017

http://2017.soundedit.pl/

Jak zapewniają sami organizatorzy, festiwal Soundedit to wydarzenie na skalę międzynarodową. Festiwal skupia się na osobach odpowiedzialnych za stworzenie najbardziej popularnych albumów. Znani producenci muzyczni opowiadają o kulisach powstawania kultowych płyt, z kolei polska branża chłonie tę naukę.

Do tej pory na festiwalu pojawili się Brian Eno, Bill Laswell, współpracownik Paula McCartneya i basista zespołu Killing Joke – Youth, współtwórca Velvet Underground – John Cale, producent U2, Nine Inch Nails i Depeche Mode – Flood, współtwórca Eksperymentalnego Studia Polskiego Radia – Eugeniusz Rudnik, Tim Simenon – producent albumu „Ultra” grupy Depeche Mode oraz Józef B. Nowakowski od trzydziestu lat odpowiedzialny za brzmienie czołowych albumów w naszym kraju.

Czy w tym wszystkim jest miejsce dla „zwykłych” fanów muzyki? Jak najbardziej! Dla nich corocznie przygotowywany jest także wyjątkowy program muzyczny. W tym roku w Łodzi pojawią się takie gwiazdy jak The Residents i Gary Numan.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Industrial Festival

Wrocław: 2-5.11.2017

http://industrialart.eu/

Już 20 lat na scenie – to naprawdę sporo jak na festiwal, a naprawdę dużo jak na festiwal z tak wymagającą muzyką. Jednak Industrial Festival to klasa sama w sobie, która w niesamowity sposób utrzymuje się na trudnym wrocławskim gruncie. Do tej pory zagrały tu takie ikony jak DAF, Psychic TV, Merzbow, Legendary Pink Dots czy The Wire. W tym roku głównymi gwiazdami są Young Gods i Nurse With Wound.

Jest ciężko i mrocznie – od noise’u, przez ambienty po EBM i muzykę eksperymentalną. A wszystko odbywa się w najlepszej wrocławskiej miejscówce – starym klasztorze.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Published October 09, 2017.