Electronic Beats Poland

Sezon festiwalowy się nie skończył, czyli jesienna ramówka muzyczna

Festiwale letnie budzą skrajne emocje. Dla niektórych to już wspomnienie młodości, kiedy miało się siłę spać pod namiotem i wyczołgiwać z niego o szóstej rano, dzień wcześniej imprezując do czwartej. Inni, wciąż niezmordowani przerzucili się już na hotele i z niezwykłą dokładnością odhaczają kolejne koncerty w line-upie, po czym wracają uberem do swojego pokoju. Nie wszystkich już jednak bawią niekończące się kolejki do piwa i stanie w upale. Albo po prostu nie mają możliwości wziąć wolnego w samym środku sezonu urlopowego. Albo, mówiąc najprościej – letnie festiwale kompletnie ich nie interesują.

Co ciekawe, jesienna ramówka festiwalowa jest jakby odpowiedzią na wakacyjne, mainstreamowe propozycje. Trochę awangardy, zabawy formą i trudniejsza w odbiorze muzyka znajduje swoich odbiorców i co roku zapełnia festiwalowe przestrzenie.  Sprawdźcie, co się dzieje w Polsce jesienią!

Avant Art

Wrocław: 27.09 – 13.10 2017  // Warszawa: 2.10 – 11.10 2017

http://avantart.pl/

Avant Art, w tym roku po raz pierwszy rozbity na dwa miasta – Wrocław i Warszawę – już po raz 10 udowadnia, że awangarda, sztuka i muzyka eksperymentalna jest przyswajalnym bytem, znajdującym całkiem szerokie grono odbiorców. Jak twierdzą organizatorzy, 10. edycja jest logiczną kontynuacją poprzednich wydarzeń, a Avant Art bardzo chętnie przedstawi tym razem warszawskiej publiczności ideę sztuki eksperymentalnej. Może warto wyjść ze swojej strefy komfortu i sprawdzić, co oferuje Avant Art? Spieszcie się, bo festiwal już trwa!

Zagrają między innymi: Babyfather, Blackhearts, Bunch Of Kunst, Flowdan, Łoskot, Actress i Piernikowski.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Unsound

http://www.unsound.pl/flower-power/events#

Mówią o nim polski Atonal, ale chyba nie ma potrzeby porównywać tego festiwalu do jakiegokolwiek innego. Unsound to klasa sama w sobie – świadczy o tym chociażby fakt, że bilety wyprzedają się błyskawicznie, a line-up czasem podawany jest o wiele później. Wszystko robi tam wrażenie – od oprawy muzycznej, przez lokalizacje, po samą aranżację przestrzeni. Jeżeli myślisz, że Tauron to festiwal z najlepszą lokalizacją i industrialnym otoczeniem, to… może tam zostań.

W tym roku na Unsound zagrają: Einstürzende Neubauten, Black Zone Myth Chant, Nina Kraviz, Sega Bodega, Ben Frost in collaboration with Marcel Weber, Avalon Emerson. Polski skład zasilą między innymi Dtekk i Eltron John.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Soundedit

Łódź: 27-29.10.2017

http://2017.soundedit.pl/

Jak zapewniają sami organizatorzy, festiwal Soundedit to wydarzenie na skalę międzynarodową. Festiwal skupia się na osobach odpowiedzialnych za stworzenie najbardziej popularnych albumów. Znani producenci muzyczni opowiadają o kulisach powstawania kultowych płyt, z kolei polska branża chłonie tę naukę.

Do tej pory na festiwalu pojawili się Brian Eno, Bill Laswell, współpracownik Paula McCartneya i basista zespołu Killing Joke – Youth, współtwórca Velvet Underground – John Cale, producent U2, Nine Inch Nails i Depeche Mode – Flood, współtwórca Eksperymentalnego Studia Polskiego Radia – Eugeniusz Rudnik, Tim Simenon – producent albumu „Ultra” grupy Depeche Mode oraz Józef B. Nowakowski od trzydziestu lat odpowiedzialny za brzmienie czołowych albumów w naszym kraju.

Czy w tym wszystkim jest miejsce dla „zwykłych” fanów muzyki? Jak najbardziej! Dla nich corocznie przygotowywany jest także wyjątkowy program muzyczny. W tym roku w Łodzi pojawią się takie gwiazdy jak The Residents i Gary Numan.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Industrial Festival

Wrocław: 2-5.11.2017

http://industrialart.eu/

Już 20 lat na scenie – to naprawdę sporo jak na festiwal, a naprawdę dużo jak na festiwal z tak wymagającą muzyką. Jednak Industrial Festival to klasa sama w sobie, która w niesamowity sposób utrzymuje się na trudnym wrocławskim gruncie. Do tej pory zagrały tu takie ikony jak DAF, Psychic TV, Merzbow, Legendary Pink Dots czy The Wire. W tym roku głównymi gwiazdami są Young Gods i Nurse With Wound.

Jest ciężko i mrocznie – od noise’u, przez ambienty po EBM i muzykę eksperymentalną. A wszystko odbywa się w najlepszej wrocławskiej miejscówce – starym klasztorze.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Published October 09, 2017.