Electronic Beats Poland

Reni Jusis z zaskakującym singlem z nowego albumu!

Reni Jusis - nowy singiel!

 Reni Jusis – wokalistka, którą uwielbiacie,  kojarzona mocno ze sceną klubową i taneczną – szykuje w tym roku nowy akustyczny album. Reni jako wszechstronna i czerpiąca muzycznie z wielu źródeł, dała się już poznać jako wieloformatowa artystka: nagrywała płyty osadzone w funku i soulu, sięgała po house, garage i big-beat. Najnowsze przedsięwzięcie jest połączone z kulturą francuską i brzmieniami żywych instrumentów.

Pierwszą, singlową zapowiedzią projektu „JE SUIS RENI – francuska przygoda Reni Jusis” jest nastrojowa, liryczna interpretacja francuskiego synth-popowego hitu z lat 80-tych „Voyage Voyage”.

Za produkcję tej muzycznej podróży odpowiada Olek Świerkot ( gitarzysta i producent współpracujący również z Dawidem Podsiadło i Kortezem). Utwór ilustruje nostalgiczny teledysk w reżyserii Katarzyny Sikorskiej, ze zdjęciami Arka Powałki, w którym Reni na przekór otaczającej nas zimowej aury, udaje się piechotą do lata. 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Zdjęcia do teledysku „Voyage Voyage”  powstały na plaży w Dębkach. Video jest impresją na temat samotnej podróży nad polskie morze. Artystka swój wybór pierwszego singla z nowego albumu tłumaczy słowami:

Voyage Voyage” symbolizuje moją tęsknotę za podróżami. Traktuję również ten utwór jako osobiste zaproszenie do samotnej wyprawy w nieznane. Nie miałam wcześniej odwagi by przeżyć taką podróż – tylko sama ze sobą, bez niczyjego towarzystwa i wsparcia. To, co kiedyś wydawałoby się największym dyskomfortem i wyzwaniem, dziś jawi się jako jedna z najbardziej fascynujących przygód w poszukiwaniu własnego Ja.

Fascynację kulturą francuską Reni wyniosła ze swojego domu rodzinnego. Od lat inspirowało ją francuskie kino i muzyka, szczególnie scena elektroniczna. Teraz, Artystka postanowiła podzielić się swoimi retro inspiracjami z publicznością i nagrać album „JE SUIS RENI – francuska przygoda Reni Jusis”, który ukaże się jeszcze w tym roku. Pierwszą odsłoną projektu, jest live sesja z utworem „Laisse tomber les filles”, którą można znaleźć w serwisie YouTube od lipca zeszłego roku.

Dziś, dokładnie na 121 dni przed rozpoczęciem lata, premierą „Voyage Voyage” Reni Jusis zachęca nas do podróży w nieznane. Bon voyage!

Tymczasem tak brzmiał synth-popowy oryginał!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Reni Jusis z zaskakującym singlem z nowego albumu!

Kojarzona ze sceną taneczną - ikona polskiej sceny - RENI JUSIS, prezentuje najnowszy singiel z nadchodzącej francuskojęzycznej płyty. Tym razem akustycznie, onirycznie i nastrojowo...

Published February 19, 2021. Words by Artur Wojtczak.