Przypominamy solowe dokonania muzyków Sistars - Electronic Beats Poland

Przypominamy solowe dokonania muzyków Sistars

Natalia Przybysz

Ma na koncie aż 5 autorskich płyt, z których jedną nagrała jako Natu w duecie z Enveem (“Maupka Comes Home”, 2008). Przez pewien okres wydawało się, że publika nie do końca kupuje jej ambitnego pomysłu na solowe nagrania i wciąż oczekuje tego, co było w ramach Sistars. Sytuacja zmieniła się po premierze platynowej płyty “Prąd” w 2014 roku. Od tego czasu utwory Natalii non-stop okupują miejsca na listach przebojów, a Natalię możemy zobaczyć w salach koncertowych całej Polski. Jej ostatni longplay to “Światło nocne” sprzed roku. Płyta wylansowała dotąd aż 6 singli, które odbiły się szerokim echem.

Paulina Przybysz

Młodsza z sióstr Przybysz solowo wydała trzy albumy. Jest też członkinią formacji Rita Pax, która zapisała na koncie kolejne dwa longplaye. Trzeba przyznać jasno, że Paulina nigdy nie wykonała żadnego komercyjnego skoku na bank, za to przez cały czas zaskakuje intrygującymi pomysłami, świeżym podejściem do muzyki i przede wszystkim ogromnym zróżnicowaniem projektów, w które się angażuje. Nigdy nie wiesz, czy zaskoczy cię eksperymentem z pogranicza funku i rocka, czy też może zacznie zaraz rapować, o flirtach z elektroniką nie wspominając.

Bartek Królik i Marek Piotrowski

Panowie po zakończeniu aktywnej działalności Sistars ani na chwilę nie spoczęli na laurach. Po pierwsze są członkami funkowej formacji Łąki Łan, która od grubo ponad dekady zachwyca fanów swoim eklektycznym, niezwykle oryginalnym podejściem do muzyki, jak i artystycznego wizerunku. Wydaje się jednak, że największy splendor spadł na Bartka i Marka za działalność w ramach producenckiego duetu Plan B. To właśnie oni odpowiadali za artystyczną metamorfozę Agnieszki Chylińskiej oraz uznawaną przez wielu za najlepszą solową płytę Natalii Kukulskiej (“Sexi Flexi” z 2007 r.). Warto też pamiętać o najbardziej ambitnym i osobistym ich projekcie, którym jest trio Spoken Love, grające muzykę z pogranicza R&B, soulu i ambitnego popu. W skład formacji wchodzi też Chesney Snow, a panowie wydali na razie jeden, imienny album jesienią 2015 r.