Electronic Beats Poland

Polski akcent na najnowszej kompilacji GLOBAL UNDERGROUND

GLOBAL UNDERGROUND to marka wyznaczająca trendy - nie tylko w świecie progressive house - i to od 1996 roku. Na najnowszej kompilacji ":select" - polski producent MIND THE GAAP.

  • GLOBAL UNDERGROUND to brytyjski label oraz seria kompilacji i imprez z muzyką taneczną, jaka powstała w 1996 roku za sprawą Andy’go Horsfielda oraz Jamesa Todda. GU jest od zawsze najmocniejszą marką w gatunku progressive-house.

Słynne kompilacje (nagrywane na żywo bądź w studio), prezentowały DJ-ów w ciekawych lokalizacjach, w miastach na całym świecie. Seria charakteryzowała się wysokim poziomem edytorskim, jakością zdjęć i oczywiście wyselekcjonowanego materiału.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Jednym z flagowych wydawnictw Global Underground jest seria „:select”. I właśnie na najnowszej kompilacji z tej serii – opatrzonej numerem 6 – znalazł się track Michała Jasińskiego aka MIND THE GAAP „Calm The Tantrum”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Ten progresywny numer ukazał się trochę wcześniej na Suprematic Sounds i utrzymywał się  przez dłuższą chwilę na Beatportowej liście „Melodic House and Techno Hype” – zakwalifikował się też do ich Hype Picks i trafił na „Best New Hype Melodic House & Techno”  oraz „B-Sides: Melodic House & Techno”.

MIND THE GAAP jest producentem z Gdańska, który wydawał też na Figura Music i Natura Viva. Na składance Select, która od 26 marca dostępna jest we wszystkich serwisach, jego utwór gości obok takich tuzów świata progresywnego i melodyjnego house’u jak Gui Buratto, Eelke Kleijn czy Audiojack.

W maju na rynku pojawi się wspólna EP-ka Michała z duetem PIUR, dla których MIND THE GAAP już zresztą remiksował.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published March 30, 2021. Words by Artur Wojtczak.