Electronic Beats Poland

Piękni, bogaci, utalentowani

Jak cię widzą, tak ci płacą – to jednak brutalna, ale twarda zasada showbiznesu, także w świecie EDM. Bo najczęściej ci najbardziej popularni (i najbogatsi) to też ci najładniejsi. 

Bożyszcze nastolatek

EDM-owi didżeje są pod obstrzałem obiektywów jak największe gwiazdy pop. Sieć roi się od rankingów najseksowniejszych i „ekstremalnie pięknych” ludzi za konsoletą. W każdym z tych zestawień zawsze znajdzie się miejsce dla Aviciiego. Kilka dni temu didżej ogłosił, że kończy z graniem na żywo, więc kto miał się na niego napatrzeć (jedna z ostatnich szans podczas koncertu w Polsce!), ten się napatrzył. Reszcie pozostają wideo i zdjęcia – od 2017 roku festiwale muzyczne odbywać się będą już bez niego. A ile do tej pory zarobił na muzyce? Dużo, oj, dużo –  majątek Aviciiego wycenia się na ok. 75 milionów dolarów.

Kobiece duety

Nervo to kobiecy duet. Panie – siostry bliźniaczki! – swoimi setami naprawdę sieją pogrom na parkietach, selekcjonując najlepsze z najnowszych kąski i komponując swoje kawałki – nie obca jest im electronic dance music, pop, dance, electro. Nervo są prawdopodobnie najwyżej opłacanym kobiecym duetem na świecie, ale także przykładem, kiedy uroda obu didżejek na pewno nie zaszkodziła im w karierze. Obie są również modelkami Covergirl (za co zainkasowały 9 mln dolarów). Patrząc na to i na ich bogaty program muzyczny, nie sposób nie stwierdzić, że na sławę i pieniądze porządnie sobie zapracowały.

Krewella to kolejny kobiecy duet. Znów siostry, obie równie piękne, co utalentowane. Ich domena to muzyka klubowa i dance. A że idzie im świetnie, świadczy o tym zdobyta w 2012 roku statuetka Dance Music Awards w kategorii Best Breakthrough Artist. Cóż to musi być za rodzinka! Ciekawe, czy mają braci?

Łamacz serc

Majątek Diplo  wycenia się na 15 milionów dolarów. W dodatku  ten hollywoodzki uśmiech, te rysy twarzy… Diplo jest łamaczem kobiecych serc. Kiedyś chodził z M.I.A., którą poznał przy pracy. Para rozstała się w 2008 roku, potem był z Kathryn Lockhart, z którą ma dwóch synów. Jego koncert może być niespodzianką, ponieważ znane mu są takie gatunki, jak EDM, electro, dance, muzyka klubowa, party rap, trip hop i inne. Dobra muzyka na imprezę gwarantowana!

Od konsolety do bielizny Armaniego

Calvin Harris został wybrany na modela bielizny Armaniego, a zanim zaczął grać tak jak wszyscy, wskrzesił disco, czym ujął samą Madonnę. Nie ma się co dziwić – zarówno Armaniemu, jak i Madonnie. Według serwisów typu Celebrity Worth Harris jest wart 110 milionów dolarów. Sam wygląda jak te miliony dolców. W 2004 roku był najlepiej zarabiającym DJ-em na świecie! A co może zaserwować? Odwiedzając festiwale i imprezy, puszcza kawałki dance, electro, progressive house, EDM, a także pop. Na pewno nikt się przy nim nie będzie nudzić.

Kontrowersyjne panie

Maya Jane Coles jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w tym temacie, miejsce na podium dzieląc zazwyczaj z Niną Kraviz. Wielu krytyków (krytykantów?) uważa, że obie panie nie mają zbyt wiele do powiedzenia – także muzycznie – a sławę zawdzięczają wyłącznie swojej kobiecości. No cóż, środowiska feministyczne w klubowym świecie (z Little Boots na czele) są tymi pomówieniami oburzone. Choć te panie są zdecydowanie najlepiej zarabiającymi didżejkami i producentkami na świecie, tak się składa, że ich gaże nadal są o wiele niższe niż zarobki panów. Daje to do myślenia: czy krytyka aby na pewno powinna dotyczyć ich urody i talentu? Mary Jane i Nina poruszają się w takich klimatach, jak muzyka elektroniczna, tech house, trip hop czy dubstep. Oceńcie sami, czy zarzuty są słuszne, oglądając ich teledyski oraz najnowsze piosenki w sieci.

Published April 21, 2016.