PETE TONG, KLUBOWE KLASYKI I ORKIESTRA | Electronic Beats Poland

PETE TONG, KLUBOWE KLASYKI I ORKIESTRA

Jeśli lubicie nasz cykl „Klasyk Na Weekend”, w którym przybliżamy wam klubową historię i najlepsze taneczne evergreeny, to koniecznie zapoznajcie się (o ile już tego nie zrobiliście) z klasyką w dostojnej wersji granej przez The Heritage Orchestra.

Words by Artur Wojtczak

Jedna z najbardziej wpływowych postaci kultury klubowej – Pete Tong – powraca z kolejnym koncertem „Ibiza Classics”.

Tym razem Pete Tong, The Heritage Orchestra i Jules Buckley wystąpili w londyńskiej hali O2, a zapis koncertu z 14-go grudnia 2019 pojawił się na kanale Tonga na YouTube.

Wśród utworów, jakie otrzymały nową aranżację i zostały zorkiestrowane są m.in. takie hymny jak „You Don’t Know Me” Armanda Van Heldena, „Red Alert” Basement Jaxx czy „Insomnia” Faithless.

Nowe wersje robią z pewnością wrażenie i koncert ogląda się jednym tchem – ten skład pojawi się zresztą na tournée po kilku brytyjskich miastach.

Na koniec zacytujemy duet Orbital, który w rozmowie z Telekom Electronic Beats 2 lata temu tak odniósł się do interpretowania elektroniki przez muzyków klasycznych na potrzeby programów typu „Hacienda Classical” czy „Ibiza Proms”:

 „Te popowe programy są całkiem w porządku, nie potępiam ich ani nie  gloryfikuję, ale to całkiem zabawne. Przybliżają w ten sposób naszą muzykę innym ludziom, podając ją w zupełnie innej formie. A największą wartością jest fakt, ze te programy pokazują, że muzyka klubowa jest prawdziwą muzyką. Bo jest grana i aranżowana na orkiestrę, muzycy mają nuty i oddają jej magię grając klasycznie. „

CAŁOŚĆ ROZMOWY Z ORBITAL [KLIKNIJ]