Electronic Beats Poland

PETE TONG, KLUBOWE KLASYKI I ORKIESTRA

Jeśli lubicie nasz cykl „Klasyk Na Weekend”, w którym przybliżamy wam klubową historię i najlepsze taneczne evergreeny, to koniecznie zapoznajcie się (o ile już tego nie zrobiliście) z klasyką w dostojnej wersji granej przez The Heritage Orchestra.

Jedna z najbardziej wpływowych postaci kultury klubowej – Pete Tong – powraca z kolejnym koncertem „Ibiza Classics”.

Tym razem Pete Tong, The Heritage Orchestra i Jules Buckley wystąpili w londyńskiej hali O2, a zapis koncertu z 14-go grudnia 2019 pojawił się na kanale Tonga na YouTube.

Wśród utworów, jakie otrzymały nową aranżację i zostały zorkiestrowane są m.in. takie hymny jak „You Don’t Know Me” Armanda Van Heldena, „Red Alert” Basement Jaxx czy „Insomnia” Faithless.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Nowe wersje robią z pewnością wrażenie i koncert ogląda się jednym tchem – ten skład pojawi się zresztą na tournée po kilku brytyjskich miastach.

Na koniec zacytujemy duet Orbital, który w rozmowie z Telekom Electronic Beats 2 lata temu tak odniósł się do interpretowania elektroniki przez muzyków klasycznych na potrzeby programów typu „Hacienda Classical” czy „Ibiza Proms”:

 „Te popowe programy są całkiem w porządku, nie potępiam ich ani nie  gloryfikuję, ale to całkiem zabawne. Przybliżają w ten sposób naszą muzykę innym ludziom, podając ją w zupełnie innej formie. A największą wartością jest fakt, ze te programy pokazują, że muzyka klubowa jest prawdziwą muzyką. Bo jest grana i aranżowana na orkiestrę, muzycy mają nuty i oddają jej magię grając klasycznie. „

CAŁOŚĆ ROZMOWY Z ORBITAL [KLIKNIJ]

Published January 09, 2020. Words by Artur Wojtczak.