Electronic Beats Poland

Patryk Niedziela remiksuje UNDADASEA!

UNDADASEA to również dla was jedna z sensacji polskiej sceny hip-hop ostatnich lat? Mamy dobrą wiadomość: właśnie ukazuje się specjalny, house'owy edit nagrania "Mamo", który przygotował Patryk Niedziela!

Gdyńska ekipa UNDADASEA ma doskonałą opinię w polskim undergroundzie. oddolnie budowana popularność, lekkość przekazu, niesamowicie żywiołowe koncerty i współpraca  z innymi  składami  – tak buduje się prawdziwy hip-hop.

W 2018 roku temu zaskoczyli wszystkich singlem “Na Wydmie” z udziałem Kuby Knapa ( jako UNDAKNAP). Postał wtedy znakomity track, który doskonale wpisał się w tak niedocenioną w w Polsce estetykę  hip-house. Knap i jego bezbłędne flow, klimat Trójmiasta – to wszystko czuć w tym wideo.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Dziś ma premierę specjalny edit jednego z  kawałków pochodzących ze znakomitego mixtape’u UNDADASEA “Da Groovement”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

House’owa wersja tracka jest dziełem Patryka Niedzieli –  producenta i DJ’a oraz remiksera, absolwenta Red Bull Music Academy Bass Camp. Patryk pociął wokale, utanecznił groove i uczynił z piosenki “Mamo!” klubowy hymn.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

O samej idei stojącej za reworkiem Patryk napisał tak:

” Do zremiksowania wybrałem utwór “Mamo” , gdyż po przeprowadzce do Gdyni mocno utożsamiałem się z tekstem „Mamo, wiedz, że dam sobie radę, nie musisz martwić się, to jest…”. Z wielką satysfakcją nagrałem sobie mewki na plaży, czy szum morskich fal, który wykorzystałem w numerze dla efektu „white noise”. Sampel słów  „happy day – jest czas, jest czas” to właśnie obraz tego co się dzieje ostatnio w naszym życiu. Groove w muzyce zawsze był dla mnie istotny i chyba dzięki temu się skumaliśmy muzycznie.”

Jak Patryk wszedł na szlak fuzji rapu z muzyką house, która była szalenia popularna od końca lat 80. i co jakiś czas wracała do klubowych trendów?

Tutaj odpowiedzią jest inicjatywa Rafała Grobla i ekipy S1 Warsaw, jaka stała za kompilacją “Niewidzialna Nerka” – na dwóch płytach pojawiły się utanecznione wersje klasyków polskiego hip-hopu, jakie przygotowali m.in. Daniel Drumz, Kixnare czy Praktik.

Od kiedy pierwszy raz usłyszałem numer Zeppy Zep’a – “Sztuki” w którym samplował Molestę, na maksa zajarałem się połączeniem muzyki hip hopowej z muzyką house.

Oprawę graficzną singla przygotował Karol aka GKAMOLLI, miks – Patryk Niedziela, a  masteringu dokonał Kacper Bogacz.

Published February 17, 2021. Words by Artur Wojtczak.