Oscary 2018: te kawałki rywalizują o miano najlepszej filmowej piosenki | Electronic Beats Poland

Oscary 2018: te kawałki rywalizują o miano najlepszej filmowej piosenki

4 marca podczas jubileuszowej, 90. już gali, zostaną wręczone najważniejsze filmowe nagrody na świecie – Oscary.

Jedna z kategorii jest nam szczególnie bliska. Chodzi oczywiście o wyróżnienie dla najlepszej filmowej piosenki. Sprawdźcie, kogo członkowie Akademii Filmowej wyróżnili za ubiegły rok i nominowali do statuetki.

Mary J. Blige - Mighty River

Utwór królowej R&B znalazł się na ścieżce dźwiękowej do produkcji Netflixa “Mudbound”. Blige w nagraniu pomogli Raphael Saadiq oraz Taura Stinson.

Co ciekawe, Blige nominowano też do Oskara za grę w “Mudbound” – ma szansę otrzymać statuetkę za najlepszą żeńską rolę drugoplanową.

Sufjan Stevens - Mystery of Love

Sufjan na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu “Tamte dni, tamte noce” przygotował trzy nagranie. Jedno z nich ma szansę na Oscara.

Miguel & Natalia Lafourcade - Remember Me

Niezwykle przyjemny duet z produkcji “Coco”, animowanego filmu Disneya, który o nagrodę w swojej kategorii będzie walczył m.in. z “Twoim Vincentem”.

Andra Day feat. Common - Stand Up For Something

Jedna z najbardziej charakterystycznych dla współczesnej muzyki amerykańskiej konfiguracji – wokalistka soul/R&B oraz raper. I w tym wypadku doskonale się sprawdziło. Utwór pochodzi z filmu “Marshall”.

Keala Settle - This Is Me

Chyba najmniej znana w tym zestawieniu artystka. Nominacja jednak dziwić nie może. Piosenka z obrazu “Król rozrywki” została już uhonorowana nagrodą Złotego Globa.