Electronic Beats Poland

Nowy album Briana Eno nie ma końca

Legendarny artysta wyjawił, że jego najnowszy album „Reflection” będzie dostępny w dwóch formatach – standardowej fizycznej wersji i „nieskończonej i ciągle zmiennej” aplikacji.

Wyjaśnił, że celem projektu jest przekazanie jego podejścia do eksperymentów w ambiencie. Dodał, że „Reclection” jest najbardziej wyrafinowanym wyrazem przekazu w jego karierze.

„Od  kiedy zacząłem tworzyć Ambient chciałem stworzyć format muzyki, która nie ma końca. Muzyki, która trwa tak długo jak tylko sobie tego zażyczy słuchacz. Chciałem, aby te brzmienia zmieniały się i ewoluowały z czasem. Aby słuchanie jej można było porównać z siedzeniem nad rzeką – to ciągle ta sama  rzeka, ale ciągle się zmienia”

Aplikacja będzie dostępna poprzez Apple TV i iOS i jak wyjaśnił, współpracownik Eno, Peter Chilvers muzyka będzie zmieniała się w  zależności od pory dnia.

„Harmonia jest jaśniejsza rano i przechodzi przez popołudnie do oryginalnej tonacji wieczorem.”

„Reflection” będzie miała premierą pierwszego stycznia 2017 i trafi do nas poprzez Warp.  Poniżej możecie zobaczyć screeny pokazujące jak będzie wyglądała aplikacja towarzysząca albumowi.


Published December 16, 2016.