Electronic Beats Poland

Natalia Nykiel z koncertowym DVD

Nagrania koncertowe to ciężki kawałek chleba. Nie ma tutaj miejsca na powtórki, czy wykorzystanie nagraniowych tricków. Jest tylko godzina występu, która potem trafia do fanów. Dla Natalii Nykiel był to bardzo pracowity rok. W trakcie touru po całym kraju zdecydowała się na przygotowanie wyjątkowego wydawnictwa dla fanów – nagrania z jej świetnego występu w łódzkim klubie Wytwórnia.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Koncerty wokalistki to nie tylko muzyka, ale również cała wizualna oprawa przygotowana od A do Z,  tak aby wciągnąć w świat brzmień Natalii każdego. Za reżyserię jej pierwszego w karierze koncertowego DVD „LUPUS ELECTRO – ERROR TOUR” odpowiadał Daniel Jaroszek, który z Nykiel znał się już z planu teledysku „Bądź Duży”. Z okazji nadchodzącej premiery wydawnictwa spotkaliśmy się Natalią, aby chwilę porozmawiać o DVD, które ujrzy światło dzienne 25 listopada.

***

Czy inaczej przygotowywałaś się do występu wiedząc, że będzie nagrywany?

Na pewno był to większy stres. Myślę, że jeśli chodzi o same przygotowania to dotyczyły one bardziej kwestii technicznych tego koncertu. Ja osobiście potraktowałam ten koncert jak każdy inny, który graliśmy. Chciałam, żeby to wypadło bardzo naturalnie i z dużą energią, a staram się to dawać ludziom zawsze bez względu czy jest to festiwal, mały klub czy nagrywany koncert DVD.

Patrząc na cały przekrój trasy, czy podjęliście dobrą decyzję wybierając właśnie to miejsce do nagrania koncertówki, czy może jakiś inny koncert wydaje Ci się lepszy? 

Zastanawialiśmy się mocno nad kilkoma przestrzeniami ale w wielu z nich kwestie techniczne nie zgadzały się z naszą koncepcją, natomiast Wytwórnia dała nam możliwość realizacji tych pomysłów. Jest to świetne bo bardzo plastyczne miejsce. Wnętrze daje wiele możliwości aranżacji sceny i instalacji techniki, jakiej potrzebowaliśmy. Mieliśmy tam ogromny komfort nagrania tego DVD.

Czy sama osobiście masz jakieś nagrania koncertowe muzyków, których często słuchasz? 

Uwielbiam koncertówki Paramore, zostało mi to z poprzednich lat! Do moich ulubionych należy dosyć niedawno opublikowane DVD Stromae z Montrealu i taki stary klasyk czyli Alice In Chains Unplugged dla MTV .

Czy na trasie wydarzyło się coś na tyle ciekawego/śmieszego/dziwnego, że żałujesz, że akurat nie było tam kamery, aby to upamiętnić?

Na DVD znajdują się materiały backstageowe tylko z Łodzi. Z jednej strony żałuję, że nie mieliśmy możliwości nagrywania backstageu innych koncertów bo tych sytuacji jest mnóstwo, z drugiej strony nie wszystko nadaje się do publikacji (śmiech). Dbamy natomiast o ciekawe fotorelacje z trasy, wydarzeń i zza sceny, które regularnie publikujemy na mojej oficjalnej stronie, tam możecie zobaczyć jak wygląda nasze życie od kuchni.

Była Ep-ka Lupus, album Lupus Electro, teraz koncertówka – czy jest pomysł na wydawnictwo z remiksami w przyszłości?

Po „Lupus Electro” pojawiła się EPka „Lupus Electro Remixes”, na której znalazły się m.in. remixy autorstwa Pati Yang, Kuby Karasia z The Dumplings, czy RAUa z gościnnym udziałem Stasiaka. Później dołączona także do reedycji płyty. Do każdego z remixów powstały też specjalne wizualizacje, które znajdziecie na moim kanale na YouTube i Vevo.

Mogę zdradzić, że niespodzianka w postaci zupełnie premierowego i jedynego oficjalnego remixu singla „Errror” znajduje się także na DVD.

***

Do DVD bonusowo będzie dołączony album „Lupus Electro” poszerzony o niewydany wcześniej w formie fizycznej singiel „Error” (numer 1 na AirPlay).

TRACKLISTA:

CD:

 1. Dym
 2. Pół Dziewczyna
 3. Rzeźba
 4. Wilk
 5. Bądź Duży
 6. Zagadka Pawiego Wzoru
 7. Nie On
 8. Miejska Sprawa
 9. Sick Dance
 10. Pusto
 11. Ekrany
 12. Error

DVD:

1. Intro

2. Dym

3. Pół Dziewczyna

4. Ground Level

5. Error

6. Laura

7. Zagadka Pawiego Wzoru

8. Rzeźba

9. Pusto

10. Papaoutai

11. Nie On

12. Ekrany

13. Wilk Fonai Remix

14. Sick Dance

15. Bądź Duży

Published November 22, 2016.