Electronic Beats Poland

Najgorsze projekty w historii crowdfundingu

Lubimy co jakiś czas wejść na Kickstartera i poszukać projektów, które nam się podobają, ale niewiele mniej radości sprawia nam przekopywanie się przez górę śmieci, na które ludzie z całego świata starają się zdobyć pieniądze. Przez lata istnienia strony, Kickstarter zdołał dać nam złoto i sporo badziewia – postanowiliśmy przybliżyć Wam te projekty, które zaliczają się do tej drugiej grupy.

THE COOLEST

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Są takie rzeczy, które nie potrzebują unowocześniania. Wśród nich są na pewno przenośne lodówki. Celem takiego urządzenia jest utrzymanie niskiej temperatury, gdy w pobliżu nie ma prądu. Gdzieś na świecie, ktoś stwierdził, że może jednak warto dodać do lodówki… głośniki, mikser, światełka i inne pierdoły, które  spowodowały że lodówka turystyczna została wyceniona na ok 800 zł. Oczywiście internetowe głąby oszalały na punkcie „Coolest”. Filmik miał w końcu ładne kolory i indie muzykę, więc twórcy zebrali, bagatela, ponad 5 milionów dolarów, aby potem nie być w stanie dostarczyć produktu do ludzi, którzy go kupili. Okazało się, że stworzenie lodówki za setki złotych jest idiotycznym pomysłem.

SKARP LASER RAZOR

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Skarp to przykład, jak łatwo jest wyciągnąć pieniądze od ludzi fajnym pomysłem, który nijak nie znajduje odbicia w rzeczywistości. Skarp rozkochał w sobie cały internet. Maszynka, która ścina włosy laserem?!?!?! Czy może istnieć na świecie coś fajniejszego? To tak, jakby się golić w czasach „Gwiezdnych Wojen”. Ludzie zakochali się w tej opcji, po czym ktoś zauważył, że maszynka przedstawiana w filmikach twórców potrzebuję jakichś 15 minut na ścięcie 5 włosów na krzyż, pokazując tym samym, że pomysł może i jest fajny, ale niemożliwy do zrealizowania przy dzisiejszej technologii. Kickstarter zawiesił kampanię, która zebrała miliony dolarów, ale wstyd tych którzy rzucili pieniędzmi w twórców nie mogących stworzyć nawet jednego działającego modelu pozostanie na zawsze.

TRITON

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Triton, to legenda. Twórcy twierdzili, że stworzyli maszynę, która pozwoli wam oddychać pod wodą. Nie zważając na fakt, że jest to niemożliwe, ludzie wysłali im ponad 100 tysięcy dolarów pierwszego dnia. Triton był wspaniałym projektem mimo, że był fizycznie NIEMOŻLIWY do zrealizowania. Obok działającego jetpacka i hover boarda, Triton jest jedną z tych rzeczy, na które ludzie się nabierają co kilka miesięcy.

Published October 25, 2017.