Electronic Beats Poland

Młodzieńcze obsesje Gesaffelstein’a

Mike Levy znany szerszej publiczności jako Gesaffelstein, to francuski artysta wydający nieprzerwanie od 2010 roku. Wydawniczą karierę zaczynał spod szyldu Turbo i Bromance Records. Jego unikalny styl zaciera granice pomiędzy electro, techno, a muzyką eksperymentalną. Dzięki utworom „Control Movement”, czy też „Viol”, trafił do serc koneserów wcześniej wymienionych gatunków muzycznych.
Na swoim koncie ma współpracę z największymi artystami, takimi jak: Brodinski, Tiga, Miss Kittin, ASAP Rocky, Lana Del Rey, czy też legendarnym Jean Michel Jarre. Sam Kayne West zaprosił go do uczestnictwa w produkcji 2 utworów z albumu „Yeezus” – “Black Skinhead”, który był wiodącym singlem wydawnictwa oraz “Send It Up”.
Jego debiutancki album „Aleph”, który komponował prawie 2 lata, został wydany przez dwóch wydawniczych gigantów – Parlophone Records and EMI Music, co przełożyło się na jeszcze większy międzynarodowy sukces.
Niewielu z Was pewnie wie, że fascynację do techno w młodym Gesaffelstein’ie rozpaliła płyta CD z nagraniami Green Velvet, którą jako 15-latek znalazł w pokoju swojej siostry. Jak sam twierdzi, był to jego pierwszy kontakt z muzyką elektroniczną. Jako młody chłopak był aż tak nieśmiały, że przez długie lata nikomu nie mówił, że na punkcie tego nagrania miał wręcz obsesję.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Od ostatniego występu Gesaffelstein’a w Polsce minęło już prawie 2,5 roku. Jeśli jesteście ciekawi jaki postęp poczynił, koniecznie odwiedźcie Audioriver Festival!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Published May 24, 2016.