Electronic Beats Poland

Letnie atrakcje w Warszawie za darmo

Stało się. Miasto opustoszało. Studenci wrócili do swoich miast rodzinnych, dużo ludzi ucieka na urlopy i festiwale muzyczne. Warszawa nagle zaczyna wyglądać kompletnie inaczej, w autobusach robi się coraz luźniej, a wszystkich pozostałych w stolicy łączy jedno – chęć przebywania na słońcu jak najdłużej. Czy miasto ma coś więcej do zaoferowania poza bulwarami wiślanymi? Ma, jeszcze jak! Sprawdziliśmy, gdzie w Warszawie można fajnie spędzić czas, a i nie wydać za dużo. Dokładniej mówiąc – nie wydać nic.

 

Ommmm na trawie

Co roku powtarzasz sobie, że najwyższa pora zapisać się na jogę. Tak, stres w pracy, tak, dużo nauki i ogólnie nie robisz nic poza siedzeniem przed komputerem. Ale szkoły jogi nie po drodze albo twój Multisport akurat tego nie pokrywa. Jednak przez całe wakacje możesz korzystać z tego wschodniego dobrodziejstwa zupełnie za darmo! Na niedzielne zajęcia możesz się wybrać do Prochowni, na Kępę Potocką, do Parku Praskiego, na Ursynów (przy Kopie Cwila), do Pokoju na lato i Łazienek Królewskich, ale też na Pole Mokotowskie czy na Łąkę Leśmiana.

Joga nie robi na tobie wrażenia? To może zajęcia Tai-Chi? W każdy weekend w Parku Szymańskiego i na Moczydle.

Jeszcze więcej sportu

Jeżeli lubisz się wysilić trochę bardziej, ale samemu ciężko o motywację i tutaj znajdzie się rada. Jedną z najpopularniejszych i najfajniejszych inicjatyw tego typu jest ParkRun. Ta akcja nie ogranicza się do jednego miasta, co więcej – kraju! Co tydzień uczestnicy biegną po wyznaczonej, 5-cio kilometrowej trasie. Każda biegnąca osoba ma swój numer, jej wyniki są zapisywane, co pomaga w rozwoju, a i łechta ducha rywalizacji. ParkRun w Warszawie odbywa się w wielu dzielnicach, np. na Żoliborzu, Bródnie czy Ursynowie.

Kino pod chmurką

Przyjemny letni chłód, dobre towarzystwo i jeszcze lepszy film – czego chcieć więcej? Zakładamy, że niczego. Na szczęście miasto wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i oferta letnich seansów w plenerze jest naprawdę ogromna. Na film możesz się wybrać między innymi do Hocków Klocków (filmy akcji), na Plac Zabaw i do Pubu Lolek. Oprócz tego w Miłości, Parku Skaryszewskim i Plażówce możesz obejrzeć projekcje w ramach kina Perła. Darmowe seanse oferuje także PROM Kultury na Saskiej Kępie.

W poniedziałkowe wieczory na filmy załapiesz się na kino letnie w Hali Koszyki, z kolei w każdy piątek – w Parku Szymańskiego. Plenerowe kina znajdują się także na Targówku (Plac przed Teatrem Rampa), w Parku Sieleckim i na Polu Mokotowskim.

A co ty wiesz o Warszawie?

Ile tak naprawdę wiesz o okolicy, w której mieszkasz? Praktycznie na każdej dzielnicy oferowane są darmowe spacery z przewodnikiem, dzięki którym masz okazję poznać lepiej swoje rewiry. Nie musisz jednak ograniczać się do swojego sąsiedztwa. Możesz zwiedzać Warszawę tematycznie – od spacerów po najsławniejszych placach miasta, przez możliwość poznania wszystkich jego dworców po spacery fotograficzne dla zajawkowiczów. Dla ludzi o gotyckich serduszkach też coś się znajdzie – od spacerów po cmentarzu wojskowym po skrupulatne zwiedzanie Powązek.

Published July 24, 2018.