Electronic Beats Poland

LABEL SHOWCASE: Crescent London

Mimo pandemicznego zamieszania w szeroko pojętym show-businessie, ograniczeniu imprez i niepewnej przyszłości klubów, muzycy i elektroniczni producenci nie próżnują, nagrywając nowe płyty. Dziś zerkamy na dość młody label – CRESCENT RECORDS. Prosto z Londynu na cały świat dostarczane są głębokie i hipnotyczne dźwięki oscylujące wokół ambientu oraz dub-techno. W wytwórni – polskie akcenty. Zwróćcie uwagę na ich dwie kompilacje!

Crescent London reprezentuje głęboką i hipnotyczną stronę techno z elementami ambientu oraz dub. Projekt, którego twórcami sa Labyrinthine i Concrete Gold wystartował pod koniec października ubiegłego roku z debiutanckim albumem „Magnetic Fields”. MAGNETIC FIELDS – ten oznaczony katalogowym numerem CRSCNT01 debiut bardzo spodobał społeczności zrzeszonej wokół brzmień deep/hypnotic techno – wówczas współtwórca wytwórni – Labyrinthine został zaproszony do zmiksowania wszystkich w nim zawartych utworów w formie video podcastu na platformie Monument, która jest wiodącym medium, jeśli chodzi o ten rodzaj muzyki.

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Kompilacja zawiera utwory takich artystów jak Arnaud Le Texier czy Svarog.

Arnaud Le Texier – Metallic

Concrete Gold – Coercive Dub

Droneghost – Vision

Einox – Sache, Wesen

Enkō – Sona

Kontinum – Parsec

Labyrinthine – Relativity

Petit Astronaute – Echoes Of Silence

Raroh – Storming Near The Baltic

Svarog – Step Into a Parallel Reality

The Alchemical Theory – Scraping

Victor Zala – Solar

Yukari Okamura – Outstand

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Jeśli chodzi o wczesne wsparcie projektu, ten młody label otrzymał je od takich gwiazd jak: Hydrangea, Len Faki, SLV, Blazej Malinowski, Takaaki Itoh, Stephanie Sykes, Richie Hawtin, Nørbak, Marcel Dettmann, Charlotte de Witte, Claudio PRC, Dubfire, Eric Cloutier, Laurent Garnier, Ben Sims, Maceo Plex, Kaiser, Marco Bailey.

Kompilacja nr 2 – ‘Meanders” to koncentracja na delikatniejszych dźwiękach, z przewaga ciepłego basu oraz wieloma odniesieniami do natury. Wśród artystów na tej płycie znajdziecie Dycide czy Simone Bauer.

A polska reprezentacja to Nternal Bserver i Labyrinthine.

 

MEANDERS:

Adhémar – Light Sounds at Night

Concrete Gold – Ritual

DJ SODEYAMA – TEST PTTRN 52

Dycide – Coincidence

Javier Marimon– Tangente Eo

Labyrinthine – Niche

MANUEL RO – Maveral

Nternal Bserver – Photorealism

rookas – Lightchaser

Sanjib – Blue Pearl

Simone Bauer – Yma

VANTA – Woods of Yulu

Xanexx – Haemoo

 

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Skąd pomysł na dwie kompilacje na początek?

To znak rozpoznawczy Crescent London! Wydawnictwa dzielone będą właśnie na spokojniejsze, bardziej do posłuchania w domu i mocniejsze zorientowane na granie w klubach. Seria podcastów również dzieli się na części gold i arctic wypuszczane naprzemiennie.

Tak samo będzie z imprezami: spokojne deep techno w dzień i hipnotyczne klubowe bangery w nocy)

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Crescent London jako wydawnictwo ma niebywale dobry start: zostali zauważeni przez środowisko, pierwsze kompilacje to numery najwyższej jakości i udało im się zgromadzić wokół siebie aż 24 artystów z całego świata (Francja, Hiszpania, Korea Poludniowa, Portugalia, Niemcy, Polska, Gruzja, Ukraina, Włochy, Japonia, Belgia, Litwa i Mołdawia).

Przyszłością Crescent London jest na pewno organizacja eventów – zarówno nocnych jak i dziennych. Na razie jednak z wiadomych przyczyn plany te muszą zostać odłożone w czasie. Do momentu ponownego otwarcia klubów label skupia się  na kolejnych wydawnictwach, autorskim kanale na YT i Soundcloud, gdzie od końca marca lądować będą premiery nowych tracków.  które na pewno niejednemu przypadną do gustu. Na rok 2022 planowane są też pierwsze wydania fizyczne!

 

https://crescentlondon.bandcamp.com/

Published March 04, 2021. Words by Artur Wojtczak.