Królestwo za bass - 5 tracków od Fade To Mind, które nas nigdy nie znudzą | Electronic Beats Poland

Królestwo za bass – 5 tracków od Fade To Mind, które nas nigdy nie znudzą

Już w ten piątek w warszawskiej Cafe Kulturalnej wystąpi jeden z naszych ulubionych producentów – Kingdom. Ostatni raz w stolicy mogliśmy go posłuchać dobre 6 lat temu. Od tego czas muzyk przeszedł daleką drogę. To pośrednio dzięki niemu mogliśmy poznać Kelelę, to on przybliżył szerszej publiczności MikeQ i świat ballroomu i co najważniejsze jego kawałek był w “GTA V”. Kilka dni temu do fanów trafiła wersja deluxe jego debiutanckiego albumu, na którym współpracował m.in. z SZĄ i Syd. Postanowiliśmy więc przybliżyć 5 utworów, które trafiły do naszych uszu bo Kigdom zna się na rzeczy.

Mało kto na świecie umie mieszać bass z r’n’b w taki sposób jak Ezra, dlatego załóżcie słuchawki i zakochajcie się.

MikeQ - The Ha Dub Rewerk'd

Do dzisiaj nie jesteśmy w stanie uwierzyć, że jeden z najpopularniejszych sampli w historii ballroomu to Eddie Murphy i Dan Aykroyd w black facie udający afrykańskich dygnitarzy w “Nieoczekiwanej Zamianie Miejsc”

Fatima Al Qadiri - Ghost Raid

Fatima Al Qadiri od lat nie tylko fascynuje dźwiękiem, ale też inspiracjami, które pozwalają jej na tworzenie czegoś czego nie da się porównać do jakichkolwiek innych produkcji.

Nguzunguzu - Timesup

Debiut na “Fade To Mind” duetu po dziś dzień gości w naszych głośnikach i raduje nasze serca.

Kelela - Bank Head (prod. Kingdom)

Początkowo “Bank Head” bez Keleli znalazł się na epce Kingdom “Vertical XL”. Potem został wydany z featuringiem wokalistki, aby na koniec zostać przejęty w całości przez Kelelę. I nie mamy tego nikomu za złe, bo beat zyskuje całkiem nowy wymiar dzięki wokalom artystki, które dopiero co wydała debiutancki album, a w Polsce wystąpi już w lutym.

Kingdom - Nothin (feat. Syd)

Nasz ulubiony utwór z debiutu Kingdom. Produkcje Ezry idealnie współgrają z delikatnym głosem Syd.