Electronic Beats Poland

Kolejna wojenka wśród członków Wu-Tanga

Jak informuje serwis TMZ, członek kultowej hip-hopowej ekipy, U-God, złożył pozew do sądu przeciwko swoim byłym kumplom o zwrot niezapłaconych tantiem, które wycenił na co najmniej 2,5 miliona dolarów. U-God w pozwie stwierdza, że od sześciu lat nie otrzymuje pieniędzy od Wu, mimo że był współtworzył 12 różnych albumów ekipy. Pochodzący ze Staten Island raper jest (był?) członkiem Clanu od 1993 roku, czyli od momentu jego powstania. Przez 23 lata podpisał się pod około 170 trackami z katalogu grupy.

Sąd został poinformowany, że nie tylko U-God nie otrzymywał tantiem za wykorzystywanie jego starych utworów, ale również nie doczekał się przelania części zapłaty za ostatni album Wu – „Once Upon A Time In Shaolin”. Płyta ta została sprzedana w jednej kopii Martinowi Shkreliemu za dwa miliony dolarów.

Przez ponad dwie dekady istnienia Clanu, jego członkowie często się ze sobą kłócili, a dla U-Goda nie jest to już pierwszy raz, gdy pozywa kolegów o niezapłacone tantiemy. Jeśli chcecie poczytać więcej o historii kłótni w ramach legendarnej ekipy, to polecamy sprawdzić tekst Jeffa Rosenthala napisany 2 lata temu dla Vulture – TUTAJ.

Published December 05, 2016.