Electronic Beats Poland

Kobiecy techno świat – Sonja Moonear

Świat muzyki elektronicznej postronnemu odbiorcy może wydawać się zróżnicowany. W końcu jak coś, co ma swoją historię w każdym zakątku świata, mogłoby być w jakikolwiek sposób jednolite i nudne? Niestety kobiet na scenie elektroniki jest nadal bardzo mało. Jednak te, którym udało się wybić są najczęściej naprawdę wybitne. Z tej okazji postanowiliśmy stworzyć serię, w której będziemy przybliżać sylwetki takich artystek. Na pierwszy ogień pójdzie Sonja Moonear, która już 4 marca wystąpi w poznańskim B17.

Z własnego doświadczenia wiemy, że klasyczne wykształcenie muzyczne może sprawić więcej kłopotów twórcom niż pożytku. Dla Sonji jednak zostawienie pianina i przeniesienia się na gramofony i Rolanda R8 było całkowicie naturalne i niezwykle owocne. Wychowała się w Szwajcarii, dorastała wśrod wielu muzycznych wpływów, ale szybko stała się istotną częścią genewskiej sceny techno zostając półtorej dekady temu rezydentką Weetamix. Dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom przez następne lata miała okazję zawiązać kolaboracje z takimi twórcami jak Luciano czy Dandy Jack.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Powoli jej pełne hipnotyzującej mocy dj sety spowodowały, że zaczęła coraz częściej być doceniana poza granicami kraju występując na największych międzynarodowych festiwalach i w najistotniejszych klubach na świecie.

Ostatnie lata to ciągły rozwój. Po ponad 10 latach grania Moonear zdecydowała się na pierwsze producenckie kroki oraz na stworzenie własnego labelu Ruta5. Artystka organizuje też niezliczoną ilość eventów na terenie Szwajcarii i jest odpowiedzialna za Kiss Me Festival.

Mało jest ludzi na świecie, którzy na poletku techno są w stanie trzymać 30 srok za ogon i przy okazji się nie wykrzaczyć na żadnym z odcinków. Sonja jest jedną z nich. Mając na koncie genialne sety, świetne utwory, odkrytych artystów, wyjątkowe imprezy i rosnący w siłę festiwal.

Sprawdźcie ją na żywo w tę sobotę w Poznaniu!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Published March 02, 2017.