Klasyk na Weekend: Inner City – Good Life | Electronic Beats Poland

Klasyk na Weekend: Inner City – Good Life

Words by Artur Wojtczak

WYTWÓRNIA: Virgin

ROK: 1988

TŁO HISTORYCZNE:

* Inner City to pochodzący z Detroit duet techno/house założony w 1988 roku przez słynnego producenta Kevina Saundersona i pochodzącej

z Chicago Paris Grey. Kevin Saunderson to jedna z postaci „wielkiej Trójcy technicznego brzmienia Detroit” obok Derricka Maya i Juana At-kinsa.

* Piosenka była następczynią wielkiego hymnu „Big Fun” i ukazała się na ich debiutanckim albumie „Paradise” (oraz następnie „Paradise Re-mixed”) . W Stanach debiut nosił zmieniony tytuł – właśnie „Big Fun”.

* Piosenka została nagrana w ciągu jednego dnia za pomocą syntezatora Casio CZ-5000 i kultowego Rolanda TR-909.

* Kevin Saunderson był od początku przekonany o uniwersalnym znaczeniu i wartości „Good Life”: „ Ten utwór będzie dotykał ludzi zawsze, będzie inspirował, zmienił ich nastrój – obojętne czy w oryginale czy remiksie. Ta piosenka nie miała być hitem – intencją było stworzenie utworu o cie-kawej melodii, która będzie się nadawał do klubów i przypominał płyty disco jakie grywał Larry Levan”.

* W 1999 roku ukazał się singiel z wersja hiszpańską: „Good Life / Buena vida”

* Swoistym follow-up’em brzmieniowym i hołdem dla Inner City jest piosenka „Turn Me Out” duetu AM2PM ( Alec Sun Drae z Gdańska i Matt Kye z Londynu) wydana na Kingdom Kome Cuts.