Electronic Beats Poland

Kitsune Club Night po raz pierwszy w Polsce!

Minęło niemalże piętnaście lat od kiedy szóstka znajomych postanowiła pokazać światu ogrom wyjątkowej muzyki, która trafiała do ich uszu. Pod znakiem lisa połączone siły Paryża i Londynu postanowiły pomieszać elektronikę z modą i designem. Narodziło się z tego Kitsune – jedno  z najistotniejszych wydawnictw około-elektronicznych XXI wieku.

Przez półtorej dekady Kitsune odpowiadało za debiutanckie albumy takich kultowych zespołów, jak Hot Chip, Digitalism, Two Door Cinema Club czy Crystal Fighters. To tylko cztery składy, które wydały we francuskim labelu pełnoprawne albumy, a trzeba przecież pamiętać, że Kitsune ma swoim katalogu niemalże 500 płyt, a wśród twórców jeszcze m.in. Simian Mobile Disco, Boys Noize, Block Party, czy Years & Years.

W 2017 roku Kitsune świętować będzie 15 urodziny i z tej okazji zwiedzi cały świat, przypominając nam, jak bardzo istotnym labelem w historii elektroniki jest. W Warszawie liski pojawią się 13 stycznia, a ich reprezentantami będą panowie z Eton Messy – jednego z najpopularniejszych promotorów melodyjnego house’u ostatnich pięciu lat.

EM, obok Majestic Casual, to królowie muzycznego youtube’a, a ich nieograniczony dostęp do najświęższych produkcji powoduje, że ich djski sety to mieszanka najświeższych międzynarodowych brzmień. Obok nich w warszawskim Niebie wystąpi reprezentacja polski w składzie – Kamp (DJ Set), Last Robots i Kovvalsky.

Published December 15, 2016.