Na karierę nigdy nie jest za póżno - 5 muzyków, którzy zyskali sławę po 30 | Electronic Beats Poland

Na karierę nigdy nie jest za póżno – 5 muzyków, którzy zyskali sławę po 30

Na karierę nigdy nie jest za póżno – 5 muzyków, którzy zyskali sławę po 30

 

Mimo że żyjemy w czasach gdy każdy raper ma 17 lat i tatuaże na twarzy to nadal często zdarza się nam przegapić wielu wyjątkowych artystów. I na setki ludzi, którzy umieją śpiewać niegorzej niż Beyonce odkrywamy może jedną i to jeśli  mamy szczęście. Postanowiliśmy przybliżyć wam kilku twórców, którzy musieli czekać sporo czasu zanim udało im się uzyskać uznanie w świecie muzyki.

Seasick Steve

Steve miał 65 (albo 66) lat gdy ludzie usłyszeli jego “Dog House Boogie” u Jools Holland i z miejsca zrobiło z amerykańskiego farmera gwiazdę bluesa.

W swoim życiu muzyk imał się wielu zajęć. Kilka lat przed odkryciem grywał na gitarze w paryskim metrze. Po przeprowadzeniu się do Norwegii w 2001 wydał swój debiutancki album, który dał mu szansę zaistnienia na scenie muzycznej, którą wykorzystał w stu procentach.

Charles Bradley

Charles miał 62 lata gdy w końcu został zauważony przez słuchaczy. Wcześniej występował w tribute bandzie Jamesa Browna jeżdżąc po małych amerykańskich miasteczkach udając legendę muzyki. W końcu został odkryty przez Gabriela Rotha z Daptone Records. Reszta jest już historią.

Niestety Bradley nie miał szansy nacieszyć swoją karierą gdyż zmarł w zeszłym roku w wieku 68 lat

Sharon Jones

Mimo, że Sharon śpiewała przez całe swoje życie w chórkach i była szanowaną wokalistką w biznesie to na solowy sukces musiała czekać do 40-tki kiedy to wydała debiutancki album. Podobnie jak Bradley była związana z Daptone Records. W 2014 roku została nominowana do Grammy.

Thelonious Monk

Mimo, że znawcy jazzu wiedzieli jak świetnym muzykiem jest Monk to dopiero w wieku 40 lat osiągnął prawdziwy sukces. Właśnie wtedy do sprzedaży trafił jego genialny album “Brilliant Corners” robiąc  z niego pierwszego pianistę jazzu.

James Murphy

Mimo, że Murphy był od zawsze związany z muzyką jako dj i producent to faktyczny sukces osiągnął dopiero w wieku 35 lat gdy do słuchaczy trafił debiutancki album LCD Soundsystem. Od tego czasu pan z brzuszkiem gra i zachwyca kolejne rzesze fanów.