Electronic Beats Poland

Jesień pełna kultury

W ramach małego odpoczynku od częstych koncertów i weekendowych imprez, mamy dla Was zestawienie najciekawszych kulturalnych wydarzeń nadchodzących tygodni. Będzie odrobina muzyki, będą azjatyckie filmy, trochę Henriego Matissa, architektury i żydowskiej kultury. Idziecie z nami?

Festiwal Pięciu Smaków, 15-22.11, Kinoteka/Kino Muranów

Pełna lista FILMÓW

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Chyba każdy z nas uwielbia tanią chińską szamkę. Jesteście stałymi bywalcami Co Tu, Oh My Pho czy kultowego wietnamca na Chmielnej? No właśnie. Z tym większą przyjemnością zapraszamy Was na Festiwal Pięciu Smaków, który jednak nie o jedzeniu, a o kinematografii. Tydzień azjatyckich dziwactw, wzruszeń, podróży. Filmów wysokobudżetowych, jak i niezależnych, małych produkcji. I nie musicie wydawać kilku tysięcy na lot, wszystko tu, na miejscu, w Warszawie. Konnichiwa!

Festiwal Odjazdy, 18.11, Spodek, Katowice

Legendarne Odjazdy wracają po latach muzycznej banicji. Festiwal, który swój najlepszy okres święcił w tym samym czasie, co Lech Wałęsa ponownie zagości w katowickim Spodku. Doskonale znany fanom gitarowego grania i jednocześnie kumający, o co chodzi we współczesnej rodzimej muzyce. Na dwóch scenach zagrają weterani – Proletaryat, Pink Freud, Robert Brylewski czy Tymon Tymański, ale również rewelacje ostatnich kilku lat – Piernikowski, Lonker See oraz 1988. Prawdziwa mieszanka wybuchowa!

Warszawa w Budowie 9, 8.10 – 26.11, Warszawa

Jeden z naszych ulubionych festiwali poświęconych designowi i architekturze. W tym roku, wydarzenie skupia się na Placu Defilad i kultowemu PKiNowi. Trochę sentymentalnych wspomnień, mała lekcja historii i odważne spojrzenie w przyszłość – jak zmieni się przestrzeń najważniejszego warszawskiego placu. Gratka dla miłośników Warszawy!

15th Warsaw Jewish Film Festival, 24-30.11, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Jubileuszowa edycja Warszawskiego Żydowskiego Festiwalu Filmowego to seanse 40 filmów poświęconych tej tematyce i prezentujących dokonania reżyserów z wielu europejskich krajów. Co ważne – poza seansami otwarcia i zamknięcia – wejście na pokazy filmowe jest darmowe. Tegoroczna odsłona dedykowana jest wybitnemu reżyserowi Jerzemu Hoffmanowi. Pasjonaci żydowskich klimatów – łączmy się!

Henri Matisse. Wycinanki z Tate Modern Londynie i MoMA, 26.11, Kino Muranów

W kolejnej odsłonie “Wielkiego malarstwa na ekranie Kina Muranów” zapraszamy na wycieczkę do świata Henriego Matisse’a. Dokument skupi się na dwóch wystawach – w nowojorskim MoMA oraz londyńskim Tate Modern. Przewodnikiem będzie sir Nicholas Serota, przyjaciele artysty oraz eksperci, a za muzykę odpowiada światowej klasy jazzman Courtney Pine. Dla wszystkich wielbicieli wybitnego malarza i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Francuzem. Niech żyje fowizm!

Festiwal Radio Azja, 17-21 grudnia, Kino Muranów

Niedługo po nasyceniu się azjatyckim bogactwem podczas filmowego Festiwalu Pięciu Smaków będziemy mieli wielką przyjemność posłuchać tamtejszej sceny muzycznej. W trzech przestrzeniach – Teatru Syrena, TR Warszawa oraz Mózgu Powszechnego – odbędzie się kilka niezwykle interesujących koncertów. Wśród najciekawszych wykonawców między innymi Senyawa – rewelacja ubiegłorocznego Unsounda, japoński awangardzista Taro Yasuno czy ośmioosobowa indonezyjska formacja Kande. Mało jest takich festiwali, obecność zatem obowiązkowa!

Published November 13, 2017.