Electronic Beats Poland

House, techno i inne – imprezowy grudzień z Going.

Święta świętami, ale przecież grudzień to również masa dobrych imprez. Nie ważne, czy jesteście fanami schranz techno, melodyjnego house’u czy może acidowych brzmień – dla każdego znajdziemy coś dobrego. Wspólnie z Going. przedstawiamy Wam najciekawsze imprezy tego miesiąca – szykuje się sporo tańców!

DJ Haus, 8-9.12, Szpitalna 1/K55

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Brytyjczyk jest bez wątpienia jednym z najciekawszych nazwisk nowej fali house’u. Na codzień zajmuje się wytwórnią Unknown to the Unknown, pod której szyldem wydają między innymi DJ Boring, Mall Grab, Legowelt czy DJ Stingray. W 2016 roku światło dzienne ujrzał znakomity album DJ Hausa, zatytułowany Artificial Intelligence i wydany przez Rinse FM. Na parkiecie spodziewajcie się szalonego tańca i porządnego wycisku!

dype: Matrixxman, 8.12, Jasna 1

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Niekwestionowanie jedna z najważniejszych postaci współczesnego techno. Podopieczny znanej wytwórni Ghostly International, sam określa siebie muzycznym futurystą. Regularnie grywa w berlińskim Berghain czy w londyńskim Fabric. Jego muzyka to taneczne mroczne techno, naznaczone odrobiną acidowego brzmienia. Amerykanin zagra w murach Jasnej 1 na zaproszenie kolektywu Dype. Za deckami wystąpi również silna rodzima reprezentacja – Michał Jabłoński, Olivia oraz MKO i biøs. Obecność obowiązkowa!

SLAP: Polar Inertia, 9.12, Hala Stulecia

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Wrocławski kolektyw Slap zaprosił na swoją kolejną imprezę tajemniczą formację Polar Inertia. Związani z paryską wytwórnią Dement3d Records i wydający muzykę niezmiennie od 2010 roku. Francuzi skutecznie ukrywają swoją tożsamość, stawiając tym samym sztukę na pierwszym miejscu. Członkowie zespołu zajmują się nie tylko produkowaniem muzyki, ale również oprawą graficzną, tekstami czy fotografią. Ich stylistyka jest kojarzona ze skandynawskim chłodem, a prezentowane przez nich techno posiada bardzo hipnotyzujące, wręcz transowe brzmienie. Obok nich wystąpią również Sigha, Spectribe oraz Parallx.

Syntetyk, 09.12, Jasna 1

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Kolejna impreza Syntetyku na Jasnej to przede wszystkim ciekawy live act. Swoją eksperymentalną wizję elektroniki przedstawi Justyna Banaszczyk aka FOQL. Oprócz tego, zagrają didżeje związani z tym kolektywem, którzy najbardziej upodobali sobie brzmienia z pogranicza acidowego, wręcz kosmicznego techno i chwytliwego house’u. Zostawcie nudne imprezy, chodźcie na Syntetyk.

Światło #47, 15.12, K55

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Siostrzana impreza nieco starszego Brutażu, która wypracowała sobie wizytówkę nieoczywistej i zaskakującej. Line-up tego wydarzenia zawsze jest niespodzianką, bo przecież najbardziej istotna jest sama muzyka i dobra zabawa. Warto jednak wspomnieć, że podczas wcześniejszych edycji, swoje sety grywali m.in. Lorenzo Senni czy Vladimir Ivkovic, a więc spore nazwiska undergroundowej sceny. Odsłona z numerem 47. będzie również premierą ostatniego brutażowego wydawnictwa od Carlo Maria. Zapalmy świąteczne światełko.

Technosoul Takeover, 15.12, Das Lokal

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Ekipa Technosoul przejmuje wrocławski Das Lokal. Tym razem bez zagranicznego headlinera, ale przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Liczy się wysokiej jakości techno, którego z pewnością nie zabraknie podczas setów Essence’a i Dtekka. Co więcej, pojawią się również występy live artystów związanych z wytwórnią – Michała Wolskiego i Błażeja Malinowskiego. Świąteczne przeboje? Tylko w rytm techno.

Technosoul: Vatican Shadow x Ancient Methods, 22.12, Smolna

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Doskonale znany duet Vatican Shadow i Ancient Methods wraca do Polski. Po znakomitym secie na zakończenie pierwszego dnia Up to Date Festival, dwaj eksperci od mroźnego industrialu przejmą decki na Smolnej. Oczekujcie potężnej dawki techno i przerażających, klimatycznych krzyków Dominicka Fernowa. Taką wigilię, to my rozumiemy!

Published December 04, 2017.