Grammys 2019: Wszyscy zwycięzcy - Electronic Beats Poland

Grammys 2019: Wszyscy zwycięzcy

Zwycięzcami tegorocznych nagród Grammy są bez wątpienia Childish Gambino (nagranie roku, najlepszy utwór, najlepszy teledysk) oraz Kacey Musgraves (album roku i najlepsza płyta country). Ariana Grande zgarnęła zasłużoną nagrodę za najlepszy album popowy, z kolei Cardi B, jako pierwsza kobieta w historii, za najlepszą płytę rapową.

Poniżej możecie sprawdzić listę zwycięzców w najważniejszych kategoriach:

Nagranie roku:

Cardi B – I Like It
Brandi Carlile – The Joke
Childish Gambino – This Is America – zwycięzca
Lady Gaga i Bradley Cooper – Shallow
Drake – God’s Plan
Kendrick Lamar i SZA – All the Stars
Post Malone i 21 Savage – Rockstar
Zedd i Maren Morris – The Middle

Album roku:

H.E.R. – H.E.R.
Brandi Carlile – By the Way, I Forgive You
Drake – Scorpion
Różni wykonawcy – Black Panther: The Album
Kacey Musgraves – Golden Hour – zwycięzca
Post Malone – Beerbongs & Bentleys
Cardi B – Invasion of Privacy
Janelle Monáe – Dirty Computer

Piosenka roku:

Kendrick Lamar i SZA – All the Stars
Ella Mai – Boo’d Up
Drake – God’s Plan
Shawn Mendes – In My Blood
Brandi Carlile – The Joke
Zedd i Maren Morris – The Middle
Lady Gaga i Bradley Cooper – Shallow
Childish Gambino – This Is America – zwycięzca

Najlepszy nowy artysta:

Chloe x Halle
Luke Combs
Greta Van Fleet
H.E.R.
Dua Lipa – zwycięzca
Margo Price
Bebe Rexha
Jorja Smith

Najlepszy solowy występ popowy:

Beck – Colors
Camila Cabello – Havana (Live)
Ariana Grande – God Is A Woman
Lady Gaga – Joanne (Where Do You Think You’re Goin’?) – zwycięzca
Post Malone – Better Now

Najlepszy wokalny album popowy:

Camila Cabello – Camila
Kelly Clarkson – Meaning of Life
Ariana Grande – Sweetener – zwycięzca
Shawn Mendes — Shawn Mendes
P!nk – Beautiful Trauma
Taylor Swift – Reputation

Najlepsze nagranie dance:

Above & Beyond ft. Richard Bedford – Northern Soul
Disclosure ft. Fatoumata Diawara – Ultimatum
Fisher – Losing It
Silk City & Dua Lipa ft. Diplo & Mark Ronson – Electricity – zwycięzca
Virtual Self – Ghost Voices

Rockowy album roku:

Alice In Chains – Rainier Fog
Fall Out Boy – Mania
Ghost – Prequelle
Greta Van Fleet – From The Fires – zwycięzca
Weezer – Pacific Daydream

Najlepsza rockowa piosenka:

Greta Van Fleet – Black Smoke Rising
Twenty One Pilots – Jumpsuit
Bring Me The Horizon – Mantra
St. Vincent – Masseduction – zwycięzca
Ghost – Rats

Najlepsze wykonanie metalowe:

Between The Buried And Me – Condemned To The Gallows
Deafheaven – Honeycomb
High On Fire – Electric Messiah – zwycięzca
Trivium – Betrayer
Underoath – On My Teeth

Najlepszy album alternatywny:

Arctic Monkeys – Tranquility Base Hotel + Casino
Beck – Colors – zwycięzca
Bjork – Utopia
David Byrne – American Utopia
St. Vincent – Masseduction

Najlepszy album R&B:

Sex & Cigarettes – Toni Braxton
Leon Bridges – Good Thing
Honestly – Lalah Hathaway
H.E.R. – H.E.R. – zwycięzca
Gumbo Unplugged (Live) – PJ Morton

Najlepsza piosenka R&B:

Ella Mai – Boo’d Up
Miguel ft. J. Cole & Salaam Remi – Come Through And Chill
Childish Gambino – Feels Like Summer – zwycięzca
H.E.R. – Focus
Toni Braxton – Long As I Live

Najlepszy album urban contemporary:

The Carters – Everything Is Love – zwycięzca
Chloe x Halle 0 The Kids Are Alright
Chris Dave And The Drumhedz – Chris Dave and the Drumhedz
Miguel – War & Leisure
Meshell Ndegeocello – Ventriloquism

Najlepszy kawałek rapowy:

Drake – God’s Plan – zwycięzca
Kendrick Lamar, Jay Rock, Future & James Blake – King’s Dead
Eminem ft. Joyner Lucas – Lucky You
Travis Scott, Drake, Big Hawk & Swae Lee – Sicko Mode
Jay Rock – Win

Najlepszy album rap:

Cardi B – Invasion of Privacy – zwycięzca
Mac Miller – Swimming
Nipsey Hussle – Victory Lap
Pusha T – Daytona
Travis Scott – Astroworld

Najlepsze wykonanie rapowe:

Cardi B – Be Careful
Drake – Nice for What
Kendrick Lamar, Jay Rock, Future & James Blake – King’s Dead (remis)
Anderson .Paak – Bubblin (remis)
Travis Scott, Drake, Big Hawk & Swae Lee – Sicko Mode

Najlepszy album country:

Kelsea Ballerini – Unapologetically
Brothers Osborne – Port Saint Joe
Ashley McBryde – Girl Going Nowhere
Kacey Musgraves – Golden Hour – zwycięzca
Chris Stapleton – From a Room: Volume 2

Najlepszy album komediowy:

Patton Oswalt – Annihilation
Dave Chappelle – Equanimity & The Bird Revelation – zwycięzca
Jim Gaffigan – Noble Ape
Fred Armisen – Standup For Drummers
Chris Rock – Tamborine

Najlepsza piosenka napisana do filmu:

Kendrick Lamar & SZA – All The Stars
Sufjan Stevens – Mystery Of Love
Miguel ft. Natalia Lafourcade – Remember Me
Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow – zwycięzca
Keala Settle & The Greatest Showman Ensemble – This Is Me

Muzyka filmowa:

Ludwig Göransso – Black Panther – zwycięzca
Benjamin Wallfisch & Hans Zimmer – Blade Runner 2049
Michael Giacchino – Coco
Alexandre Desplat – The Shape Of Water
John Williams – Star Wars: The Las Jedi

Producent roku (bez muzyki klasycznej):

Boi-1da
Larry Klein
Linda Perry
Kanye West
Pharrell Williams – zwycięzca

Teledysk roku:

The Carters – APESHIT
Childish Gambino – This Is America – zwycięzca
Joyner Lucas – I’m Not Racist
Janelle Monae – Pynk
Tierra Whack – Mumbo Jumbo