Electronic Beats Poland

Gdańsk muralem stoi

Gdańsk przyciąga do siebie festiwalami i mniejszymi, ale nie mniej ciekawymi, wydarzeniami muzycznymi, dlatego może być też nazwany zagłębiem sztuki ulicznej, a przede wszystkim: malarstwa monumentalnego. To jednak nie wszystko, co warto zobaczyć przy okazji wizyty w Gdańsku.
Murale Gdańsk Zaspa to wyjątkowa w swoim rodzaju kolekcja malarstwa monumentalnego i szkoła muralu. Składają się na nią 54 wielkoformatowe murale na ścianach szczytowych bloków i 19 aranżacji wejść do klatek schodowych. Działają tu powiązane z Zaspą projekty, jak Festiwal Monumental Art, Gdańska Szkoła Muralu oraz Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.
Od 1997 roku chluba i duma street artu monumentalnego.

Jeśli chcecie zjeść lub wypić coś nietypowego albo wręcz przeciwnie – typowego do bólu, koniecznie odwiedźcie lokale Tekstylia lub popularne wśród hipsterskich gości bary mleczne. Na imprezę (gdyby wam było po festiwalach mało), warto wybrać się z kolei do klubu Buffet. Wystrój Buffetu przypomina PRL-owskie wnętrza, ale rozbrzmiewają tam drumy i dubstepy. No i oczywiście techno.

Dla zaspokojenia potrzeb estetycznych i chęci poznania nowej sztuki, koniecznym punktem na mapie zwiedzania będzie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. To nie tylko miejsce, gdzie zobaczycie najciekawsze dzieła nowoczesnego artyzmu – w Łaźni odbywają się też koncerty muzyki alternatywnej, elektronicznej i eksperymentalnej. Twórczość młodych twórców z Gdańska i Trójmiasta zobaczycie też w Instytucie Sztuki Wyspa.

 

Published June 04, 2016.