Electronic Beats Poland

Festiwalowa perła Dunaju

Mowa oczywiście o Sziget Festival. Jest to jeden z największych festiwali w Europie, a jego początki sięgają 1993 roku. Niezmiennie odbywa się na wyspie Óbudai w samym Budapeszcie. Tegoroczna edycja startuje 7 sierpnia i trwa aż do 13 sierpnia.

Sziget nie jest typowym festiwalem muzyki elektronicznej. Line up i artyści występujący na scenach Sziget są bardzo różnorodni. Od nazwisk światowego formatu po artystów muzyki alternatywnej, DJ-ów, producentów czy lokalne zespoły. Głód muzyczny zaspokoją miłośnicy hip-hopu, rocka, popu, jazzu, indie czy muzyki orientalnej. Oczywiście elektroniki również nie zabraknie.

 

Ciężko zaprezentować cały line up tak poteżżnej imprezy, ale obok takich artystów jak Ed Sheeran, Foo Fighters, Florence & The Machine, Twenty One Pilots, znajdziemy Franza Ferdinanda, Chvrches, Post Malone, Macklemore, Michael Kiwanuka. Na fanów muzyki elektronicznej czeka przedewszystkim występ Richiego Hawtina, Maribou State, Avalon Emerson, Polo & Pan, John Digweed, Blawan, FJAAK i wielu innych.

Poza świetną muzyką charakter tego wydarzenia tworzy sztuka i barwni ludzie – Sziget wypełniony jest pracami artystów z całego świata, którzy przyjeżdzają tu specjalnie, żeby prezentować swoje obrazy, rzeźby, instalacje, czy program artystyczny uczestnikom festiwalu i angażować ich w swój świat.

 

Na olbrzymim terenie znajdziemy regularnie działający cyrk, kino czy teatr. Od rana możemy delektować się słońcem i muzyką na jednej z plaż czy basenie, brać udział w warsztatach tanecznych lub zajęciach z jogi, żeby po południu smakować węgierskiej kuchni, a wieczorem delektować się muzyką.
Program Sziget jest wyjątkowy pod każdym względem, a festiwal wraz z dostępną infrastrukturą kempingów, czy glampingowych domków sprawia, że przez tydzień możemy go wcale nie opuszczać.

Atmosferę doskonale oddaje ubiegłoroczne aftermovie:

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Więcej o festiwalu na:

https://szigetfestival.com/en/

Published July 24, 2019. Photos by .