Electronic Beats Poland

Festiwalowa jesień

 

 

 

 

Znudzeni wielkoformatowymi festiwalami? Macie dość ogromnych odległości pomiędzy scenami, headlinerskich nazwisk i nieprzyzwoicie drogich karnetów?

Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy listę najciekawszych małych festiwali, które w najbliższym czasie odbędą się w Polsce. Dużo nieoczywistej elektroniki, początkujących i zdolnych muzyków oraz, co najważniejsze, panująca wspaniała, wręcz domowa atmosfera. Złota festiwalowa jesień czas start!

Nurt Open Air, 30.09, Tyniec

Meteorologiczne i kalendarzowe lato już dawno za nami, ale w Tyńcu szykuje się okazja do pożegnania plenerowego sezonu. NURT to 2 sceny, wypełnione po brzegi znakomitą elektroniczną obsadą. Wystarczy wspomnieć, że wśród didżejskich aktów znajdziemy Dtekka, który ostatnio zaliczył występ w samym Berghain, energiczny duet Wants czy związanych z kolektywem Deep Impact Eta Hoxa i Optika. Rześkie powietrze, przyjacielski klimat i godziny wypełnione najwyższej jakości techno, housem i pochodnymi. Zapraszamy do tańca!

Instytut, 30.09, Warszawa

Jeden z najgłośniejszych powrotów ostatnich lat – warszawski Instytut. Marka sama w sobie, która po okresie nieobecności, znów zawładnęła klubowym światem. Kolejna odsłona to znowu lajnapowy strzał w dziesiątkę. Hala Wysokich Napięć zostanie wypełniona potężnymi dźwiękami, techno szlagierami i kosmicznymi wojażami, a odpowiadać za to będą między innymi Alan Fitzpatrick, Shlømo, Headless Horseman czy polski skład: Błażej Malinowski, MaL oraz Leon. Tej nocy poziom energii wskoczy na maksymalne obroty!

Distorted Festival, 30.09 – 03.12, Warszawa

WSZYSTKIE KONCERTY I BILETY ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Ciężko znaleźć drugi tak eklektyczny gatunkowo i jednocześnie konsekwentny w doborze artystów festiwal. Stołeczny Distorted to połączenie tego, co najlepsze w szeroko pojętej muzyce alternatywnej, doprawione swoistą nostalgią po okresie indie oraz muśnięte delikatnym elektronicznym powiewem. Tegoroczna edycja to występy legend (Jarboe), premierowe koncerty w Polsce (Blue Hawaii czy Love Theme), a także rodzimy akcent (Coals). Jedno jest pewne – należy spodziewać się występów pokręconych, wzruszających i zapadających na długo w pamięć!

Avant Art Festival, 2-11.10, Warszawa

Wrocławski festiwal, który na przestrzeni ostatniej dekady zdobył uznanie muzycznego środowiska. Z okazji jubileuszowej, 10. edycji, Avant Art wkroczył również do Warszawy. Artystyczny eklektyzm, odważne przekraczanie barier i nieoczywiste bookingi to tylko część zalet tego wydarzenia. Przez ponad tydzień, w stolicy będziemy mogli usłyszeć takich artystów jak Actress, Babyfather (aka Dean Blunt), Lutto Lento, Łoskot czy Black Dice. A to wszystko w miejscach ciekawych i bardzo od siebie różnych. Dajcie się ponieść awangardzie!

L’Tronica Festival, 07.10, Łódź

Nie od dziś wiadomo, że Łódź klimatycznymi wydarzeniami stoi. Organizatorzy L’Tronica postawili sobie jasny cel – dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, skupionych na interesującej kulturze. Dlatego też, elektroniczny festiwal to szeroka paleta wykonawców – od uznanych w środowisku wyjadaczy pokroju Shifted czy Xosar, poprzez polską ekstraklasę – Seltron400, Dtekk, Essence czy Wilhelm Bras, aż po zdolne perełki – VTSS, Purgist czy FOQL. Ten skład robi ogromne wrażenie, szykujcie się na powalający przelot!

World Wide Warsaw (before parties), 25.10-26.11, Warszawa

WSZYSTKIE KONCERTY I BILETY ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Bez chwili zastanowienia – World Wide Warsaw to jeden z naszych ulubionych festiwali w formule multi-venue. Na jego właściwą odsłonę musimy poczekać do okresu przedwiośnia, ale już niebawem będziemy cieszyć się z serii popularnych “biforów”. Do Warszawy przyjedzie aż czterech artystów, każdy z innej bajki, lecz z przypiętym znakiem muzycznej jakości. Zabawę zaczniemy od klimatycznego występu Forest Swords, potem czeka nas impreza z irlandzkim duetem Bicep i ich kumplem Ross from Friends. Maraton zakończymy przy jazzowych popisach Robert Glasper Trio. Prawda, że światowo?

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Soundedit, 26-29.10, Łódź

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

W ubiegłym roku łódzki festiwal gościł samego Briana Eno, natomiast najważniejszą postacią tegorocznej edycji jest bez wątpienia Gary Numan. Brytyjski muzyk jest jednym z najbardziej inspirujących i ekscentrycznych artystów, będąc od dekad w niezmiennie wysokiej formie. Towarzystwo również z najwyższej półki – między innymi Skalpel i Marek Biliński, a więc muzycy, którzy także odcisnęli wyraźne piętno na swoich pokoleniach słuchaczy. Obecność obowiązkowa!

Published September 26, 2017.