Festiwalowa jesień | Electronic Beats Poland

Festiwalowa jesień

 

 

 

 

Znudzeni wielkoformatowymi festiwalami? Macie dość ogromnych odległości pomiędzy scenami, headlinerskich nazwisk i nieprzyzwoicie drogich karnetów?

Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy listę najciekawszych małych festiwali, które w najbliższym czasie odbędą się w Polsce. Dużo nieoczywistej elektroniki, początkujących i zdolnych muzyków oraz, co najważniejsze, panująca wspaniała, wręcz domowa atmosfera. Złota festiwalowa jesień czas start!

Nurt Open Air, 30.09, Tyniec

Meteorologiczne i kalendarzowe lato już dawno za nami, ale w Tyńcu szykuje się okazja do pożegnania plenerowego sezonu. NURT to 2 sceny, wypełnione po brzegi znakomitą elektroniczną obsadą. Wystarczy wspomnieć, że wśród didżejskich aktów znajdziemy Dtekka, który ostatnio zaliczył występ w samym Berghain, energiczny duet Wants czy związanych z kolektywem Deep Impact Eta Hoxa i Optika. Rześkie powietrze, przyjacielski klimat i godziny wypełnione najwyższej jakości techno, housem i pochodnymi. Zapraszamy do tańca!

Instytut, 30.09, Warszawa

Jeden z najgłośniejszych powrotów ostatnich lat – warszawski Instytut. Marka sama w sobie, która po okresie nieobecności, znów zawładnęła klubowym światem. Kolejna odsłona to znowu lajnapowy strzał w dziesiątkę. Hala Wysokich Napięć zostanie wypełniona potężnymi dźwiękami, techno szlagierami i kosmicznymi wojażami, a odpowiadać za to będą między innymi Alan Fitzpatrick, Shlømo, Headless Horseman czy polski skład: Błażej Malinowski, MaL oraz Leon. Tej nocy poziom energii wskoczy na maksymalne obroty!

Distorted Festival, 30.09 - 03.12, Warszawa

WSZYSTKIE KONCERTY I BILETY ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Ciężko znaleźć drugi tak eklektyczny gatunkowo i jednocześnie konsekwentny w doborze artystów festiwal. Stołeczny Distorted to połączenie tego, co najlepsze w szeroko pojętej muzyce alternatywnej, doprawione swoistą nostalgią po okresie indie oraz muśnięte delikatnym elektronicznym powiewem. Tegoroczna edycja to występy legend (Jarboe), premierowe koncerty w Polsce (Blue Hawaii czy Love Theme), a także rodzimy akcent (Coals). Jedno jest pewne – należy spodziewać się występów pokręconych, wzruszających i zapadających na długo w pamięć!

Avant Art Festival, 2-11.10, Warszawa

Wrocławski festiwal, który na przestrzeni ostatniej dekady zdobył uznanie muzycznego środowiska. Z okazji jubileuszowej, 10. edycji, Avant Art wkroczył również do Warszawy. Artystyczny eklektyzm, odważne przekraczanie barier i nieoczywiste bookingi to tylko część zalet tego wydarzenia. Przez ponad tydzień, w stolicy będziemy mogli usłyszeć takich artystów jak Actress, Babyfather (aka Dean Blunt), Lutto Lento, Łoskot czy Black Dice. A to wszystko w miejscach ciekawych i bardzo od siebie różnych. Dajcie się ponieść awangardzie!

L'Tronica Festival, 07.10, Łódź

Nie od dziś wiadomo, że Łódź klimatycznymi wydarzeniami stoi. Organizatorzy L’Tronica postawili sobie jasny cel – dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, skupionych na interesującej kulturze. Dlatego też, elektroniczny festiwal to szeroka paleta wykonawców – od uznanych w środowisku wyjadaczy pokroju Shifted czy Xosar, poprzez polską ekstraklasę – Seltron400, Dtekk, Essence czy Wilhelm Bras, aż po zdolne perełki – VTSS, Purgist czy FOQL. Ten skład robi ogromne wrażenie, szykujcie się na powalający przelot!

World Wide Warsaw (before parties), 25.10-26.11, Warszawa

WSZYSTKIE KONCERTY I BILETY ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Bez chwili zastanowienia – World Wide Warsaw to jeden z naszych ulubionych festiwali w formule multi-venue. Na jego właściwą odsłonę musimy poczekać do okresu przedwiośnia, ale już niebawem będziemy cieszyć się z serii popularnych “biforów”. Do Warszawy przyjedzie aż czterech artystów, każdy z innej bajki, lecz z przypiętym znakiem muzycznej jakości. Zabawę zaczniemy od klimatycznego występu Forest Swords, potem czeka nas impreza z irlandzkim duetem Bicep i ich kumplem Ross from Friends. Maraton zakończymy przy jazzowych popisach Robert Glasper Trio. Prawda, że światowo?

Soundedit, 26-29.10, Łódź

W ubiegłym roku łódzki festiwal gościł samego Briana Eno, natomiast najważniejszą postacią tegorocznej edycji jest bez wątpienia Gary Numan. Brytyjski muzyk jest jednym z najbardziej inspirujących i ekscentrycznych artystów, będąc od dekad w niezmiennie wysokiej formie. Towarzystwo również z najwyższej półki – między innymi Skalpel i Marek Biliński, a więc muzycy, którzy także odcisnęli wyraźne piętno na swoich pokoleniach słuchaczy. Obecność obowiązkowa!