Electronic Beats Poland

Fabric znów się otworzy?

Jak informuje Islington Tribune, Fabric jest właśnie w trakcie potwierdzania ugody między klubem, Radą Islington i angielską Metropolitan Police, która miałaby zaowocować ponownym otwarciem legendarnego klubu.

Klub planował złożyć apelację do wyroku sądu do 28 listopada, ale w trakcie „sekretnych rozmów” pojawiła się możliwość dojścia do porozumienia bez konieczności czekania na werdykt człowieka w białej peruce. Według dziennikarzy Tribune dyskusja między trzema zainteresowanymi stronami jest na bardzo zaawansowanym etapie i wszystko zmierza w dobrym dla Fabric kierunku.

Fabric straciło licencję we wrześniu. Rada dzielnicy Islington odebrała ją w następstwie śmierci dwóch 18-latków na terenie klubu. Brak licencji oznaczał oczywiście konieczność zamknięcia klubu.

W ciągu następnych miesięcy cały świat muzyki elektronicznej ruszył na barykady, aby odzyskać jedną z najbardziej kultowych miejscówek UK. Petycję walczącą o ratunek klubu podpisało ponad 150 tysięcy osób i zebrano ponad 300,000 funtów, aby wesprzeć właścicieli klubu w sądowej batalii o istnienie.

O całej sytuacji rozmawialiśmy niedawno z filarami holenderskiej sceny – Legoweltem i I-F. Możecie też przeczytać o wpływie decyzji rady Islington na europejskę scenę w felietonie Mateusz Kazuli.

 

Published November 18, 2016.