Electronic Beats Poland

Electronic Beats x Going.: polski jazz w natarciu

Zimowo-wiosenne miesiące dla fanów polskiego jazzu zapowiadają się naprawdę obiecująco. Gatunek ponownie przeżywa w naszym kraju świetny okres, a znakomitych koncertów nie brakuje. Sprawdźcie naszą selekcję!

Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra, 3-8 lutego, TRASA

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Wydana w listopadzie płyta „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra” to “wielowymiarowe połączenie jazzu, muzyki klasycznej, folku i elektroniki powstałe w wyniku inspiracji „Albumem tatrzańskie” Ignacego Jana Paderewskiego.” Utalentowany kompozytor odwiedzi największe polskie miasta, m.in. Poznań, Warszawę czy Łódź. Wystąpi nie tylko ze swoim kwartetem, lecz także ze światowej sławy mistrzem instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu oraz pięcioosobową sekcją dętą. Wszystkie koncerty znajdziecie TUTAJ.

Rafał Gorzycki – The Tuners!, 6 lutego, SPATiF

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Już na początku lutego, w ramach cyklu Jazzstate, w SPATiFie odbędzie się pierwszy koncert formacji Rafała Gorzyckiego – The Tuners!. 44-letni bydgoszczanin nagrał w trakcie swojej bogatej kariery 23 albumy i współpracował z najważniejszymi muzykami w środowisku. W skład zespołu wchodzą również Jakub Królikowski, Piotr Mełech i Jakub Ziołek. Koniecznie!

Andrzej Jagodziński Trio, 9 lutego, 12on14 Jazz Club

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Legenda polskiego jazzu zagra dwa koncerty w klubie 12on14. Andrzej Jagodziński, którego najaktywniejszy okres przypada na lata 80. i 90. jest wybitnym pianistą, akordeonistą, kompozytorem i aranżerem. W swojej twórczości sięgał po kompozycje Chopina, Komedy, Kurylewicza, Bacha czy Beethovena. W skład tria wchodzą również Adam Cegielski na kontrabasie i Czesław „Mały” Bartkowski na perkusji. Pozycja obowiązkowa dla fanów jazzu i nie tylko!

Wojtek Mazolewski, 12 lutego, SPATiF

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Wojtek Mazolewski to postać, która przybliżyła jazz szerszej publiczności i która z powodzeniem promuje polską scenę na całym świecie. Kontrabasista zagra w SPATiFie dwukrotnie – po wyprzedanym pierwszym koncercie organizatorzy zdecydowali się na drugi termin. Artysta zaprezentuje repertuar ze swojej ostatniej płyty Polka – Worldwide Deluxe Edition, która ukazała się w 2018 roku. Na scenie towarzyszyć mu będą Qba Janicki, Joanna Duda, Oskar Torok i Marek Pospieszalski.

Algorhythm, 16 marca, 12on14 Jazz Club

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Zespół Algorhythm powstał w 2013 roku i od samego początku istnienia łączy w swojej twórczości różne idee, nurty muzyczne i osobowości. Jedynym stałym wyznacznikiem jego twórczości jest swobodna ekspresja artystyczna. W ubiegłym roku byli nominowani do Fryderyka w kategorii Jazzowa Płyta Roku, a w 12on13 zaprezentują premierowo materiał z trzeciego albumu Termomix. Warto!

Skalpel Big Band, 22 marca – 24 kwietnia, TRASA

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Skalpel Big Band to siedemnastoosobowy projekt, którego pomysłodawcą jest kompozytor Patryk Piłasiewicz. Rdzeń zespołu tworzą oczywiście Igor Boxx i Marcin Cichy – duet odpowiedzialny za klasyczne już nu-jazzowe albumy Skalpel i Konfusion wydane w renomowanej brytyjskiej wytwórni Ninja Tune. Pod koniec lutego i marca pojawią się w sześciu polskich miastach m.in. w Gdańsku, Łodzi, Warszawie czy Toruniu. Trzeba być.

Published January 25, 2019.