Electronic Beats Poland

Electronic Beats x Going.: Mózg Festival – pozycje obowiązkowe

Going.

Festiwal poświęcony muzyce eksperymentalnej i improwizowanej zaczyna się już w środę w Warszawie. Mózg Festival to wspaniałe koncerty, osobliwe projekty, performanse i kino. Wybieramy trzy muzyczne zjawiska, których podczas tegorocznej edycji nie można przegapić. Od hipnotyzującej perkusji, poprzez kasetowe szaleństwa, aż do free-jazzowego majestatu.

Eli Keszler & Rashad Becker, 23 listopada, CSW Zamek Ujazdowski

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Eksperymentalny perkusista Eli Keszler jest obecny na scenie od ponad dekady. Jego albumy ukazywały się w tak renomowanych wytwórniach, jak PAN, własnej R.E.L Records czy Shelter Press. Keszler czerpie inspirację z otaczającej go rzeczywistości – tętniące życiem miasto, architektura, plac budowy i wiele innych. Jego styl gry również należy do wyjątkowych. Występował m.in. z Laurel Halo, a w CSW zagra z mistrzem inżynierii dźwiękowej Rashadem Beckerem. Niemiecki muzyk specjalizuje się w dźwiękowych pejzażach trudnych do jednoznacznej klasyfikacji. Ich wspólny koncert z pewnością będzie mistycznym przeżyciem.

Pointless Geometry & Dym Records showcase, 23/24 listopada, DZiK

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Weekendowe późne wieczory będą należeć do dwóch kasetowych wytwórni. W piątek DZiK przejmie ekipa Pointless Geometry. W ramach showcase’u wystąpią MUKA (duet Paszka i Kacha Kowalczyk z Coals), Maciej Maciągowski oraz MTV Modulartelevision. Czego należy się spodziewać? No właśnie ciężko powiedzieć, w zasadzie wszystkiego, a improwizacji, dziwacznej elektroniki i super wizualizacji to na pewno. Drugi dzień imprezki w DZiKu to z kolei pokaz umiejętności Dym Records. Gorzowska wytwórnia zaprezentuje swoje perełki – Wrong Dials, Volksband, Witold Wawrzon i Petr Yac. Będą super występy live, a na koniec DJ set. Wstyd przegapić te wydarzenia!

Supersilent, 24 listopada, CSW Zamek Ujazdowski

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Jeden z najważniejszych norweskich zespłów sceny free-jazzowo-eksperymentalnej. Obecni na scenie od ponad 20 lat i naginający do granic możliwości pojęcie improwizacji. Od delikatnych jazzowych brzmień, poprzez ambientowe pejzaże, aż do harsh noise’owych elementów. W muzyce Supersilent nie ma miejsca na stagnację, cały czas coś się dzieje. Ich występy na żywo to niesamowita energia wprowadzająca słuchaczy w trans. Najważniejszy koncert drugiego dnia Mózg Festivalu.

Published November 21, 2018.