Electronic Beats x Going.: Mózg Festival - pozycje obowiązkowe | Electronic Beats Poland

Electronic Beats x Going.: Mózg Festival – pozycje obowiązkowe

Going.

Festiwal poświęcony muzyce eksperymentalnej i improwizowanej zaczyna się już w środę w Warszawie. Mózg Festival to wspaniałe koncerty, osobliwe projekty, performanse i kino. Wybieramy trzy muzyczne zjawiska, których podczas tegorocznej edycji nie można przegapić. Od hipnotyzującej perkusji, poprzez kasetowe szaleństwa, aż do free-jazzowego majestatu.

Eli Keszler & Rashad Becker, 23 listopada, CSW Zamek Ujazdowski

Eksperymentalny perkusista Eli Keszler jest obecny na scenie od ponad dekady. Jego albumy ukazywały się w tak renomowanych wytwórniach, jak PAN, własnej R.E.L Records czy Shelter Press. Keszler czerpie inspirację z otaczającej go rzeczywistości – tętniące życiem miasto, architektura, plac budowy i wiele innych. Jego styl gry również należy do wyjątkowych. Występował m.in. z Laurel Halo, a w CSW zagra z mistrzem inżynierii dźwiękowej Rashadem Beckerem. Niemiecki muzyk specjalizuje się w dźwiękowych pejzażach trudnych do jednoznacznej klasyfikacji. Ich wspólny koncert z pewnością będzie mistycznym przeżyciem.

Pointless Geometry & Dym Records showcase, 23/24 listopada, DZiK

Weekendowe późne wieczory będą należeć do dwóch kasetowych wytwórni. W piątek DZiK przejmie ekipa Pointless Geometry. W ramach showcase’u wystąpią MUKA (duet Paszka i Kacha Kowalczyk z Coals), Maciej Maciągowski oraz MTV Modulartelevision. Czego należy się spodziewać? No właśnie ciężko powiedzieć, w zasadzie wszystkiego, a improwizacji, dziwacznej elektroniki i super wizualizacji to na pewno. Drugi dzień imprezki w DZiKu to z kolei pokaz umiejętności Dym Records. Gorzowska wytwórnia zaprezentuje swoje perełki – Wrong Dials, Volksband, Witold Wawrzon i Petr Yac. Będą super występy live, a na koniec DJ set. Wstyd przegapić te wydarzenia!

Supersilent, 24 listopada, CSW Zamek Ujazdowski

Jeden z najważniejszych norweskich zespłów sceny free-jazzowo-eksperymentalnej. Obecni na scenie od ponad 20 lat i naginający do granic możliwości pojęcie improwizacji. Od delikatnych jazzowych brzmień, poprzez ambientowe pejzaże, aż do harsh noise’owych elementów. W muzyce Supersilent nie ma miejsca na stagnację, cały czas coś się dzieje. Ich występy na żywo to niesamowita energia wprowadzająca słuchaczy w trans. Najważniejszy koncert drugiego dnia Mózg Festivalu.