Electronic Beats Poland

Electronic Beats x Going.: kultura na świąteczną przerwę

Świąteczna przerwa to z reguły mały przestój w ciekawych kulturalnych wydarzeniach. Zebraliśmy dla Was najciekawsze eventy, które odbędą się na krótko przed i zaraz po świętach. Odrobina kultury w przerwie od kolejnego kawałka karpia i hektolitrów barszczu z uszkami przecież nie zaszkodzi!

Rozkwit / Święto Tysiąca Płci i Wyzwolenia Maszyn, 21-23 grudnia, Teatr Powszechny

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

W najbliższy weekend w Teatrze Powszechnym szykuje się naprawdę intrygujący evencik. Będzie zarówno eksperymentalna muzyka, jak i sztuki wizualne oraz performance. Organizatorzy piszą: “Rozkwit to wiadomość w procesie, radosne święto łączenia się poza granicami płci, wymiarów oraz innymi kategoriami. To platforma twórczych aktywności, w którą wkraczają cyborgi, programistki, ciała poddane bio-hackingowi, myślokształty o wszelkich temperaturach, hybrydy i awatary, wibracje generowane przez kamienie szlachetne, holograficzne, senne wizje o przyszłości cyber-sieci i upajające się szybkim przepływem danych urocze androidy.” Zagrają m.in. Virtual Geisha, DJ Morgiana i Sirakusy, a swoje wizualne dzieła przedstawią m.in. Maja Sadel, Marta Navrot, Bogna Kowalczyk i Kuba Falkowski. My kupieni, a Wy?

Kolędy na perkusję – Jerzy Rogiewicz, 21 grudnia, SPATiF

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Na samą myśl o rodzinnym śpiewaniu kolęd przy świątecznym stole… tak, też nas odrobinę mdli. Jest jednak forma, w jakiej kolędy sprawdziły się całkiem nieźle, a jej pomysłodowcą jest Jerzy Rogiewicz. Na swoim albumie wydanym w LADO ABC nagrał perkusyjne wersje tych świątecznych przebojów. Jeśli chcecie poczuć klimat świąt, ale w nieco innym wydaniu – wpadajcie do SPATiFu!

Rodzinne święta – Noise for Refugees, 21 grudnia, Pogłos

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Święta to czas, kiedy powinniśmy okazywać empatię, współczucie i wyciągać rękę do potrzebujących. Kolejna odsłona Noise for Refugees to wieczór wypełniony dobrą muzyką, pyszną wege szamką i jeszcze lepszymi gestami. Wpadajcie, bo będzie super przyjaźnie i zwyczajnie warto się wspierać!

ONI x Paolo Sorrentino x italo disco, 28 grudnia, Jasna 1

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Ci, którzy najnowszy film Paolo Sorrentino już widzieli, mówią że to totalna jazda bez hamulców. Czyli dokładnie to, czego mogliśmy się spodziewać po Silvio Berlusconim i jego towarzyszach zabawy. Za niewiele ponad tydzień, na Jasnej odbędzie się impreza towarzysząca premierze tego filmu. Największe przeboje tanecznego i nieskrępowanego italo disco zagrają Kinzo Chrome, Eltron Dtekk, MKO i Kovvalsky. Jeśli chcecie wpaść na Jasną wcześniej – wbijajcie na Pasterkę!

Szpitalna 1 pres. SZARE, 29 grudnia, Szpitalna 1

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Szybka wycieczka na południe do pięknego Krakowa i meldunek na Szpitalnej 1. Jeszcze przed sylwestrowymi szaleństwami przyjdzie nam posłuchać znakomitej selekcji od producenta SZARE. Artysta związany m.in. z labelem Different Circles i londyńskim NTS Radio wystąpi w ramach cyklu Szpitalna 1 pres., podczas którego prezentowane są brzmienia najbliższe sercu ekipie tej undergroundowej perełki na mapie Krakowa. Widzimy się!

Published December 20, 2018. Words by Lech P.