Electronic Beats x Going.: kultura na świąteczną przerwę | Electronic Beats Poland

Electronic Beats x Going.: kultura na świąteczną przerwę

Words by Lech P

Świąteczna przerwa to z reguły mały przestój w ciekawych kulturalnych wydarzeniach. Zebraliśmy dla Was najciekawsze eventy, które odbędą się na krótko przed i zaraz po świętach. Odrobina kultury w przerwie od kolejnego kawałka karpia i hektolitrów barszczu z uszkami przecież nie zaszkodzi!

Rozkwit / Święto Tysiąca Płci i Wyzwolenia Maszyn, 21-23 grudnia, Teatr Powszechny

W najbliższy weekend w Teatrze Powszechnym szykuje się naprawdę intrygujący evencik. Będzie zarówno eksperymentalna muzyka, jak i sztuki wizualne oraz performance. Organizatorzy piszą: “Rozkwit to wiadomość w procesie, radosne święto łączenia się poza granicami płci, wymiarów oraz innymi kategoriami. To platforma twórczych aktywności, w którą wkraczają cyborgi, programistki, ciała poddane bio-hackingowi, myślokształty o wszelkich temperaturach, hybrydy i awatary, wibracje generowane przez kamienie szlachetne, holograficzne, senne wizje o przyszłości cyber-sieci i upajające się szybkim przepływem danych urocze androidy.” Zagrają m.in. Virtual Geisha, DJ Morgiana i Sirakusy, a swoje wizualne dzieła przedstawią m.in. Maja Sadel, Marta Navrot, Bogna Kowalczyk i Kuba Falkowski. My kupieni, a Wy?

Kolędy na perkusję – Jerzy Rogiewicz, 21 grudnia, SPATiF

Na samą myśl o rodzinnym śpiewaniu kolęd przy świątecznym stole… tak, też nas odrobinę mdli. Jest jednak forma, w jakiej kolędy sprawdziły się całkiem nieźle, a jej pomysłodowcą jest Jerzy Rogiewicz. Na swoim albumie wydanym w LADO ABC nagrał perkusyjne wersje tych świątecznych przebojów. Jeśli chcecie poczuć klimat świąt, ale w nieco innym wydaniu – wpadajcie do SPATiFu!

Rodzinne święta – Noise for Refugees, 21 grudnia, Pogłos

Święta to czas, kiedy powinniśmy okazywać empatię, współczucie i wyciągać rękę do potrzebujących. Kolejna odsłona Noise for Refugees to wieczór wypełniony dobrą muzyką, pyszną wege szamką i jeszcze lepszymi gestami. Wpadajcie, bo będzie super przyjaźnie i zwyczajnie warto się wspierać!

ONI x Paolo Sorrentino x italo disco, 28 grudnia, Jasna 1

Ci, którzy najnowszy film Paolo Sorrentino już widzieli, mówią że to totalna jazda bez hamulców. Czyli dokładnie to, czego mogliśmy się spodziewać po Silvio Berlusconim i jego towarzyszach zabawy. Za niewiele ponad tydzień, na Jasnej odbędzie się impreza towarzysząca premierze tego filmu. Największe przeboje tanecznego i nieskrępowanego italo disco zagrają Kinzo Chrome, Eltron Dtekk, MKO i Kovvalsky. Jeśli chcecie wpaść na Jasną wcześniej – wbijajcie na Pasterkę!

Szpitalna 1 pres. SZARE, 29 grudnia, Szpitalna 1

Szybka wycieczka na południe do pięknego Krakowa i meldunek na Szpitalnej 1. Jeszcze przed sylwestrowymi szaleństwami przyjdzie nam posłuchać znakomitej selekcji od producenta SZARE. Artysta związany m.in. z labelem Different Circles i londyńskim NTS Radio wystąpi w ramach cyklu Szpitalna 1 pres., podczas którego prezentowane są brzmienia najbliższe sercu ekipie tej undergroundowej perełki na mapie Krakowa. Widzimy się!