Electronic Beats Poland

Electronic Beats x Going.: koncertowa podróż dookoła świata

Redakcja

Przełom 2018 i 2019 przyniesie nam całkiem sporo muzyki z całego świata. Nie musicie wydawać hajsu na długie loty, żeby móc zwiedzić niemalże cały glob i to w niewiele ponad miesiąc! Od brazylijskich plantacji kawy, poprzez hinduski folklor, aż do skandynawskiego chłodu.

RAKTA, 6 grudnia, Klub RE

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Już w najbliższy czwartek, na zaproszenie Front Row Heroes do Krakowa przyjedzie brazylijski duet RAKTA. Post-punkowy duet, którego styl nie jest wcale łatwy do jednoznacznego zaklasyfikowania. W 2013 roku w labelu Nada Nada Discos ukazała się ich debiutancka EP-ka, a oficjalny pierwszy longplay ujrzał światło dzienne trzy lata później. Odrobina południowoamerykańskiej psychodelii jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

RSVP Bhangra/Indian Man, 7 grudnia, Pogłos

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Po filmowym Festiwalu Pięć Smaków otrzymamy muzyczny deser w postaci Radio Azja. Jednym z artystów występujących w ramach tego azjatyckiego festiwalu będą Hindusi z RSVP Bhangra. Szaleni rockmeni rozgrzeją publikę już w piątek w stołecznym Pogłosie. Oprócz nich, w ramach festiwalu, który potrwa do niedzieli, zobaczymy m.in. Baliphonics, Tenniscoats czy Masayoshiego Fujitę.

MÚM, 8 grudnia, Kijów Centrum

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Na fali popularności islandzkiej muzyki, którą zapoczątkowali m.in. Sigur Rós i Björk, wypłynął również zespół MÚM. W swojej twórczości, w umiejętny sposób łączą subtelną elektronikę, ambient i instrumenty smyczkowe. W najbliższą sobotę formacja wystąpi w krakowskim Kijów Centrum, aby zagrać na żywo soundtrack do filmu niemego Menschen am Sonntag. Podczas koncertu, na scenie pojawi się duet założycieli, czyli Gunnar Örn Tynes oraz Örvar Smárason. Wydarzenie odbędzie się w ramach 19. Festiwal Filmu Niemego.

We Are Radar: Stellar OM Source, 14 grudnia, Szpitalna 1

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Stellar OM Source to podopieczna renomowanej wytwórni RVNG INTL. specjalizującej się w retrofuturystycznych brzmieniach z pogranicza elektroniki, muzyki eksperymentalnej, a nawet New Age’u. W ramach kolejnej odsłony cyklu We Are Radar, na Szpitalnej pojawi się artystka, która na stałe mieszka w Belgii, a jej rodzice pochodzą z Francji i Włoch. W swojej muzyce Christelle Gualdi eksperymentuje z syntezatorowym brzmieniem hardware’u, czego wypadkową są dźwięki bliskie acidowi, techno, electro czy nawet disco.

Red Axes, 15 grudnia, Jazz Club Hipnoza

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Dori Sadovnik i Niv Arzi założyli Red Axes w 2010 roku i od tamtego czasu udało im się uzyskać status jednego z barwniejszych bliskowschodnich zespołów. Red Axes mają na swoim koncie dwa studyjne albumy, na których łączą regionalną etniczną muzykę z klubową elektroniką. Ich wydawnictwa ukazywały się w takich wytwórniach, jak Permanent Vacation, Disco Halal czy Life and Death. Od kilku lat prowadzą swój własny label Garzen Records, w którym ukazał się ich krążek The Beach Goths. Odrobina Tel Awiwu w Katowicach? Czemu nie!

Kid Simius, 14-15 grudnia, Smolna/TAMA

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Urodzony w Granadzie, obecnie zamieszkały w Berlinie producent Kid Simius jest gwarancją przetańczonego wieczoru. Jeśli pamiętacie jego występy podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka albo jeśli słyszeliście legendy, jakie o nim krążą – koniecznie musicie wpaść na któryś z nadchodzących koncertów. Kid Simius wystąpi w poznańskiej Tamie 14 grudnia, a dzień później zawita na Smolną. Lepszego sposobu na przegonienie grudniowych mrozów nie widzimy!

Woo York, 15 grudnia, Ciało

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Mieliśmy już zimną Skandynawię, mieliśmy spieczone słońcem południe, a teraz zwrócimy się ku wschodniej części Europy. Woo York to tech-house’owy duet będący wizytówką ukraińskiej sceny klubowej. We Wrocławiu zagrają w nowopowstałym klubie Ciało i uświetnią czwarte urodziny kolektywu HeartBeats. Spodziewajcie się klimatycznego grania wypełnionego emocjami.

Jaakko Eino Kalevi, 13 lutego, Cafe Kulturalna

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Wracamy na moment do skandynawskich artystów. W lutym przyszłego roku do Warszawy wpadnie Jaakko Eino Kalevi. Fiński singer-songwriter mocno inspiruje się ejtisowym klimatem, ale nie stroni również od współczesnych, bardziej zorientowanych klubowo brzmień. Do Polski przyjedzie aby promować swój najnowszy, wydany w październiku album Out of Touch. Jeśli lubicie Ariela Pinka, Arthura Russella czy Better Person – koniecznie wybierzcie się na Jaakko!

Published December 05, 2018.