Electronic Beats Poland

Electronic Beats x Going.: gitarowa ofensywa vol. 2

Nastoletni klon Maca DeMarco, gotyckie klimaty prosto z UK oraz spora dawka post-hardcore’owych brzmień. Sprawdźcie nasze kolejne koncertowo-gitarowe rekomendacje!

Temporex, 11 lutego, Pogłos

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Jeden z wielu obecnie naśladowców leniwego, rozmarzonego gitarowego stylu, który zapoczątkował Mac DeMarco. Jeśli uwielbiacie klimat lo-fi, ciuchów z lumpeksu i retromanii – Temporex z pewnością przypadnie Wam do gustu. Na zmianę z Boy Pablo czy innym Gusem Dappertonem. Trzeba jednak przyznać – Temporex robi muzyczkę bardzo przyjemną i wpadającą w ucho.

Esben and the Witch, 9 marca, Pogłos

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Brytyjskie trio wydające w renomowanym labelu Season of Mist. Nazwa zespołu pochodzi z tradycyjnej duńskiej baśni, a ich muzykę najłatwiej skategoryzować jako gotycki rock. Bliskie skojarzenia z Chelsea Wolfe czy cięższą wersją Bat for Lashes są jak najbardziej na miejscu. Formacja ma na koncie współpracę m.in. z legendarnym Stevem Albinim. Ostatni album Esben and the Witch ukazał się w listopadzie ubiegłego roku i to właśnie ten materiał promować będą na marcowym koncercie w Pogłosie.

Screaming Females, 14/15 marca, Klub Re/Hydrozagadka

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Podopieczni Don Giovanni Records to jeden z najciekawszych zespołów grających połączenie indie rocka i punku. Lekkie, przebojowe i nienarzucające się numery to znak rozpoznawczy Screaming Females. Trio ma na swoim koncie siedem studyjnych albumów, z czego ostatni, zatytułowany All at Once, ujrzał światło dzienne w 2018 roku. Do Polski przyjadą na dwa koncerty: 15 marca w warszawskiej Hydrozagadce i dzień wcześniej w krakowskim Klubie RE.

Cancer Bats, 19 marca, Pogłos

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Kanadyjski hardcore-punkowy band, który w Polsce ma dość szczególny status i wraca do naszego kraju z wielką przyjemnością. Aktywni na scenie od 15 lat i z sześcioma albumami w dyskografii. W Pogłosie zagrają po rocznej przerwie i ponownie zapewnią zgromadzonym dość intensywny, wypełniony soczystymi riffami, krzykiem i potem gig.

The Soft Moon, 21 marca, Pogłos

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Projekt Luisa Vasqueza odpowiedzialnego za wszystkie kompozycje i w zasadzie całe instrumentarium to jedno z najciekawszych post-punkowych zjawisk na alternatywnej scenie. Na Deeper, najbardziej docenionej przez krytyków płycie formacji słychać wyraźne echa power electronics oraz dronowego anturażu. W zasadzie cała twórczość The Soft Moon bliska jest post-industrialnym klimatom. Koniecznie!

Casey + Acres + Gatherers, 23 kwietnia, Hydrozagadka

 

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Post-hardcore’owy zespół z UK wystąpi w Polsce po raz piąty i zarazem ostatni. Casey, którzy zasłynęli z niezwykłego zaangażowania w występy na żywo i wyjątkowy kontakt z publicznością po pięciu latach kończą działalność. Na pożegnalnym polskim koncercie zespołowi towarzyszyć będą formacje Acres i Gatherers. Jeśli chodzi o pierwszych są to ponoć “sad songs for sad dudes”, natomiast drudzy grają “post-hardcore spod znaku Touche Amore poszerzony o elementy screamo i emo, które przywołują skojarzenia z twórczością Glassjaw, Thursday i wczesnego Brand New.”

Published January 29, 2019.