Electronic Beats x Going.: esencjonalne numery Luke’a Viberta | Electronic Beats Poland

Electronic Beats x Going.: esencjonalne numery Luke’a Viberta

Kumpel Aphex Twina, jeden z najlepszych brytyjskich producentów i koleś o niezwykle eklektycznym guście. Luke Vibert będzie jedną z gwiazd zbliżającego się Tauron Nowa Muzyka Pop-up w Krakowie. Muzyk zagra w Teatrze Łaźnia Nowa, gdzie będzie dzielił scenę z Chk Chk Chk (!!!), The Field, Who Made Who oraz Noonem. My – w ramach rozgrzewki – wybraliśmy pięć naszych ulubionych numerów Viberta. Rave on!

 

I Love Acid 

Największy przebój Viberta. Imprezowy klasyk, który często wybrzmiewa w klubach całej Europy. Pozycja dość oczywista, ale nie moglibyśmy nie wspomnieć o I Love Acid. Wokoderowy wokal, genialna perka, wyluzowany basik, a to wszystko doprawione kwasowością. Po prostu wszystko się tu zgadza, evergreen.

Heard It All B4

Znakomity track z ostatniej składanki Viberta UK Garave vol.1. Wydany w ubiegłym roku album to kwintesencja różnorodnego stylu producenta. Tracklista wypełniona jest brzmieniami spod znaku UK garage, house, rave, acid i techno. Za dużo? Spokojna głowa, Luke Vibert doskonale żongluje stylistykami i serwuje je w odpowiednich dawkach. Heard It All B4 jest numerem zaraźliwie melodyjnym i grzeszącym tanecznością. I ten wokalny sampel, ach!

Acage

Ten track pokazuje miłość Viberta do nieco lżejszych, bujających brzmień. Acage zabierze nas na mega przyjemnego tripa przez jazz i micro-house, które musiały być oczywiście doprawione nienachalnym acidem. Jest gorące lato, środek jeziora, układamy się w wygodnym hamaku i płyniemy dalej.

Breakbeat Metal Music

Bez owijania w bawełnę – uwielbiamy breakbeat i to, jak przedstawia go Luke Vibert. Breakbeat Metal Music to również jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów Brytyjczyka. Z pewnością przypadnie do gustu fanom Aphex Twina i brytyjskich rave’ów. No i ten fanowski klip.

Knockout

Najbardziej IDMowy utwór w naszym zestawieniu. Co nie oznacza, że najmniej taneczny. Usłyszymy tutaj zarówno wyraźne warpowskie echa a la Boards of Canada, Aphex czy Autechre, jak i rejwowe klimaty prosto z UK. Wspaniała rzecz, techniczny nokaut.

Tauron Nowa Muzyka Pop-Up z udziałem Chk Chk Chk (!!!), Who Made Who, Luke’a Viberta, The Field i Noona odbędzie się już 17 listopada w Teatrze Łaźnia Nowa. Bilety dostępne są za pośrednictwem aplikacji Going.