Electronic Beats Poland

Electronic Beats x Going.: 5 najciekawszych artystów TNM

Jeden z naszych ulubionych letnich festiwali startuje za raptem tydzień. Wspólnie z portalem Going. wybraliśmy pięciu najciekawszych wykonawców, którzy zagrają w katowickiej Strefie Kultury. Bez wielkich nazwisk, ale ze sporym artystycznym bagażem do zaprezentowania.

Arca

Wenezuelczyk wdarł się przebojem do świata mainstreamu, jednocześnie nie rezygnując z undergroundu. Zaczynał od mikstejpów, na których dziwaczna elektronika łączyłą się z hiphopowymi bitami i post-klubową estetyką. Późniejsze albumy były rozwinięciem tych pomysłów i pójściem w nieco bardziej mroczną elektronikę. Zwieńczeniem był wydany w XL Recordings album “Arca”, na którym po raz pierwszy usłyszeliśmy wokal Alejandro Gersiego. Do tego współpraca z największymi – Kanye, Bjork czy Frank Ocean – żeby wymienić tylko kilku. Jego występy to połączenie performance’u, tańca, seta didżejskiego i muzyki na żywo. Na pewno będzie kontrowersyjnie i zaskakująco.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Essaie Pas

Małżeński duet z Montrealu, w którego skład wchodzą wokalistka Marie Davidson oraz producent Pierre Guerineau. Ich muzyka to połączenie tanecznego, dystopijnego electro i cold wave’u. Wydana w tym roku EP-ka New Path jest inspirowana dziełem mistrza sci-fi Philipa K. Dicka “Przez Ciemne Zwierciadło”. Dostajemy zatem mroczną wizję przyszłości, szybkie tempo i stylistyczne zwroty akcji. Koncert na TNM odbędzie się w ramach europejskiej trasy Essaie Pas. Po premierowych występach możemy śmiało powiedzieć – jest na co czekać.

Sote

Wyjątkowy projekt irańskiego muzyka Aty Ebtekara to próba połączenia klimatycznej eksperymentalnej muzyki z perskim dziedzictwem kulturowym. Na TNM zagra aż dwukrotnie – solo, a także z pełnym zespołem, w wyjątkowym projekcie opartym na jego ostatnim albumie “Sacred Horror in Design”, wydanym w renomowanej wytwórni Opal Tapes. Sote to połączenie akademickiej precyzji i szalonej wizji, której efekty budzą niemały zachwyt. Takich duchowych przeżyć szukamy na festiwalach jak najwięcej.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Errorsmith

Erik Wiegand, niemiecki producent znany lepiej pod pseudonimem Errorsmith, to postać nietuzinkowa. Obecny na scenie od ponad 20 lat, płynnie zmieniający swój styl i nie bojący się zmian. W 2017, po dłuższej przerwie, dzięki wytwórni PAN (tak, tej samej, której Kanye zakosił sample), ukazał się jego album “Superlative Fatigue”, wypełniony nowoczesną, niezwykle taneczną muzyką czerpiącą garściami z dancehallu, elektro oraz wszystkiego co post. Do tańca, do podskoków i do samych radosnych czynności. Jaki będzie jego występ na TNM? Z pewnością nieprzewidywalny i porywający.

Abul Mogard & Marja de Sanctis

Mogard zaczął tworzyć muzykę dopiero w trakcie swojej emerytury. Wcześniej pochodzący z Belgradu artysta, pracował w tamtejszej fabryce. Dlaczego zaczął komponować? Żeby odtworzyć dźwięki otaczającego go przez wiele lat środowiska. Twórczość Abula Mogarda to wypadkowa eksperymentu, dark ambientu i muzyki konkretnej. Dodatkowym smaczkiem jego występu na TNM będą wizualizacje wykonywane na żywo przez Marję de Sanctis. Niepokojąca wycieczka do przytłaczającego industrialnego świata? Wchodzimy w to.

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Published June 22, 2018.