EB x Going.: Złota polska wiosna vol. 2 | Electronic Beats Poland

EB x Going.: Złota polska wiosna vol. 2

Odwołujemy mroźną zimę i myślami wybiegamy do cieplejszych miesięcy. Jak wiadomo, nasz piękny kraj słynie ze złotej jesieni, ale widząc tak barwną muzyczną reprezentację, można śmiało mówić o równie wspaniałej wiośnie. Marzycie już o ćwierkających skowronkach, ciepłych promieniach słońca i pierwszych kwitnących magnoliach? A może przebojowy rap, chwytająca za serce elektronika oraz odrobina rockowej klasyki? Wszystko to znajdziecie poniżej.

 

RSS BOYS, 23-25.02, Teatr Łaźnia Nowa Kraków

 

 

Enigmatyczny duet, który od kilku lat zadziwia słuchaczy nowatorskim podejściem do brzmienia. Podopieczni labelu Mik Musik wciąż zwlekają z wydaniem następcy albumu Hddn z 2015 roku. W międzyczasie udaje im się czasem zagrać koncert i taka okazja pojawi się już pod koniec tygodnia w Krakowie. Występ odbędzie się przy okazji spektaklu “Fuck… Sceny Buntu” w Łaźni Nowej.

 

Te-tris, TRASA, 1.03 – 14.04

 

 

Żabsony, Bedoesy, Bałagany i inne Mobbyny – nowa fala młodych raperów zalewa ostatnio słuchaczy. Wszystko spoko, ale warto czasem wrócić do bardziej klasycznych brzmień. Nasza propozycja? Ogólnopolska trasa koncertowa Te-trisa, którego debiut ukazał się niespełna 15 lat temu, to dobra okazja do przypomnienia sobie największych szlagierów rapera, ale również do posłuchania świeżych numerów z ostatniego albumu Specialite. Widzimy się pod barierkami!

 

bilety na całą trasę dostępne TUTAJ

 

Żabson, TRASA, 9.03 – 14.04

 

 

Muzyka Żabsona oraz cała towarzysząca jej otoczka, wzbudzają niemałe kontrowersje. Trzeba jednak przyznać, że młody raper wyróżnia się na tle swoich kolegów, zarówno stylówką, ciekawymi klipami, jak i wokalem inspirowanym Young Thuggiem. Debiutancki album ukaże się na rynku już niebawem, a razem z nim ruszy spora trasa po całej Polsce. Bilety schodzą jak ciepłe bułeczki!

 

bilety na całą trasę dostępne TUTAJ

 

SYNY, 12.04, Cafe Kulturalna Warszawa

 

 

W drugiej części polskiego zestawienia dominuje hip-hop w najróżniejszych postaciach. Ich debiutancki album Orient ma już w pewnych kręgach status kultowego. Doskonale pamiętamy koncerty promujące tamten krążek i już zacieramy ręce na nadchodzący materiał. Po roku przerwy na znakomite solowe projekty do gry wracają Syny i chyba należy spodziewać się czegoś naprawdę solidnego.

 

Król, 12.04, Grizzly Gin Bar Warszawa

 

 

Jedni go uwielbiają, drudzy nie potrafią znieść jego twórczości. Jedno jest pewne – Błażej Król nikogo nie pozostawia obojętnym, co w sumie jest jego zdecydowanym atutem. Najnowszy, czwarty w karierze solowy album “Przewijanie na podglądzie” jest już na ostatniej prostej. Spotkajmy się w Grizzly, aby posłuchać premierowego materiału na żywo, z nowym zespołem i zapewne ciekawą choreografią.

 

Digital Meditation: Jarecki live band x Night Marks, 26.04, Jasna 1 Warszawa

 

 

Digital Meditation od dobrych kilku sezonów serwuje nam znakomitą muzykę z takiego gatunkowego spektrum, jak jazz, soul czy r’n’b. Za ich sprawą przyjdzie nam posłuchać na żywo Jareckiego z zespołem, który dla wielu nagrał jedną z ciekawszych płyt ubiegłego roku. Na scenie towarzyszyć mu będą popularni Night Marksi, który podobnie jak Jarecki, wydali w 2018 przyjemną płytę.