EB x Going.: Zimowe festiwale? Czemu nie! | Electronic Beats Poland

EB x Going.: Zimowe festiwale? Czemu nie!

Redakcja

Sezon festiwalowy już dawno za nami, ale kto powiedział, że zimą również nie możemy cieszyć się kulturalnymi wrażeniami w intensywnej formie? Przed nami przełom 2018/2019, w czasie którego zadzieje się sporo ciekawych festiwali. Od muzyki rodem z najdalszych zakątków Azji, poprzez dokumenty poruszające ważne kwestie, kończąc na zimowych szaleństwach w rytm rapu i elektroniki.

fot. ishootmusic

Radio Azja, 6-9 grudnia, TR Warszawa/Pogłos

Co prawda na koncert Jana Jelinka i Masayoshiego Fujity nie ma już biletów, ale Radio Azja ma oprócz tego jeszcze wiele do zaoferowania. W przestrzeniach TR Warszawa i Pogłosu swoje umiejętności zaprezentują m.in. szaleni tancerze z Indonezji – Baliphonics czy hinduscy multiinstrumentaliści z RSVP Bhangra. Jeśli lubicie klimaty indie to koniecznie wybierzcie się na show Tenniscoats, a jeśli bliskie Wam są dalekowschodnie brzmienia to nie możecie przegapić Hyunjina Beka.

Watch Docs, 6-13 grudnia, Kino Luna/Muranów/CSW

Tegoroczna edycja festiwalu Watch Docs to kolejna próba przyjrzenia się ważnym tematom. W tym roku przyjrzymy się m.in. fake newsom, teoriom spiskowym, łamaniu praw człowieka czy kinematografii afrykańskiej. W programie filmy z całego świata, wybitni reżyserzy i bardzo szerokie spektrum tematyczne. Warto oglądać i zdobywać wiedzę!

Śląski Rap Festival, 19 stycznia, Spodek

Wracamy do nieco bardziej bliskich nam geograficznie rejonów. W katowickim Spodku odbędzie się kolejna edycja Śląskiego Rap Festivalu. Kto zagra w legendarnej hali w tym roku? Legendy amerykańskiego hip-hopu M.O.P i Das EFX, a także Tede, Pezet, Grubson, Zipera czy Pokahontaz. Do tego scena didżejska, gdzie swoje skille potwierdzą DJ Decks, DJ 600 V i DJ Deszczu Strugi. Niezły skład, prawda?

SnowFest Festival, 8-9 lutego, Skalite Szczyrk

Śnieżna zima jak z żurnala, narciarsko-snowboardowy raj i godziny muzyki z najwyższej półki. W Szczyrku odbędzie się kolejna edycja SnowFest Festivalu, podczas którego zagrają gwiazdy rapu i elektroniki. Zdecydowanie najmocniejszym punktem line-upu jest obecność członka Wu Tang Clanu – Ghostface Killah. Oprócz doświadczonego rapera, na SnowFeście m.in. Booka Shade, Jan-Rapowanie, Catz N Dogz czy Alix Perez. Sprzęt już spakowany?