Electronic Beats Poland

EB x Going.: młodzi zdolni

Koncertowy okres zimowo-wiosenny należeć będzie do młodziaków. W Polsce zagrają artyści nie tyleż utalentowani i popularni, co właśnie “z dwójką z przodu”. Spodziewajcie się zarówno rapsów, jak i gitar w duchu Joy Division.

Ghostemane, 29 stycznia, Palladium

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Eric Whitney to pochodzący z Florydy raper ukrywający się pod pseudonimem Ghostemane. Co ciekawe, swoją artystyczną drogę zaczął nie od rapu, a od cięższych klimatów bliskich metalowi czy hardcore’owi. Przełożyło się to na brzmienie jego albumów, w których sporo jest odniesień do tej kultury – m.in. teksty pełne nihilizmu, śmierci, okultyzmu i tego typu przyjemnych spraw. Najnowszy krążek zatytułowany N/O/I/S/E ukazał się w październiku tego roku i spotkał się z dość dobrym przyjęciem. W Polsce Ghostemane jest otoczony niemalże kultem, bilety na ten koncert rozchodzą się w zatrważającym tempie!

Fresh N Dope Festival, 15 grudnia, Proxima

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Zbliżająca się warszawska odsłona Fresh N Dope Festival to doskonała okazja do zapoznania się z młodą rapową sceną. Wystarczy powiedzieć, że najmłodsi raperzy, którzy wystąpią na deskach Proximy nie skończyli jeszcze 18 lat. Oprócz niekwestionowanej gwiazdy polskiego hip-hopu – wzbudzającego kontrowersje Żabsona – wystąpią m.in. Be Vis, PlanBe Guzior, a także mlodyskiny, niezwykle utalentowany schafter czy Młody Wilk Popkillera Siles. Jeśli młodość i świeżość, to właśnie tam.

slowthai, 22 marca, Hydrozagadka

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Slowthai to bezdyskusyjnie perła w koronie brytyjskiego rapu i grime’u, o którym zaraz będzie bardzo głośno na międzynarodowej scenie. 23- latek przyjedzie w marcu do Warszawy na swój pierwszy koncert. Tyron Frampton urodził się w Northampton, a jego cechy charakterystyczne to ostre jak brzytwa flow, niechlujne dziarki i niewyparzona gęba. Dawno nie mieliśmy debiutanta rodem z UK wzbudzającego tak duże emocje.

Fontaines D.C., 23 stycznia, Pogłos

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Chłopaki z Dublina, którym post-punk w świeżej formie nie jest obcy. Wokalista może minimalnie za bardzo poleciał w inspirację Ianem Curtisem z Joy Division, ale w zasadzie w Fontaines D.C. zgadza się wszystko. I ciekawe kompozycje, w których nie możemy narzekać na brak melodii i przesadny ciężar, a także dobre stylówki i energiczne, pełne emocji występy na żywo. Zostali czarnym koniem OFFa, teraz wracają na koncerty do Warszawy i Krakowa. Taką młodą krew, to my rozumiemy!

Bedoes, 26 stycznia – 8 marca, TRASA

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Bedoes dał się poznać hip-hopowemu środowisku jako szczery dzieciak po przejściach. Niesamowita fizyczna metamorfoza poszła w parze z dość radykalną zmianą muzycznego stylu. Premiera drugiego krążka w karierze 20-letniego rapera miała miejsce 30 listopada. Kwiat Polskiej Młodzieży był jedną z najbardziej wyczekiwanych rapowych płyt w Polsce i swoje zadanie spełnił – wzbudził gorącą dyskusję, zbierając zarówno bardzo pozytywne opinie, jak i zderzając się z niekontrolowanym hejtem. Jedno jest pewne – obojętnie obok tego longplaya nie da się przejść. W styczniu Bedi rusza w ogólnopolską trasę, która zahaczy o najważniejsze miasta i wypadałoby się tam pojawić!

Published December 13, 2018.