Electronic Beats Poland

EB x Going.: Kulturalna zima

Jak powszechnie wiadomo – okres zimowy nie zachęca do wyjścia na miasto. My jednak staramy się przełamać lody, ominąć zaspy oraz uchronić przed deszczem i śniegiem. Wychodzimy z domów i próbujemy zaczerpnąć nieco kultury – od muzeów, poprzez teatr, aż po muzyczne doznania z orkiestrą na czele. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was wspólnie z Going.!

 

Koncert Muzyki Filmowej – Hans Zimmer Tribute Show

11 lutego Torwar, Warszawa
27 stycznia Spodek, Katowice
12 maja Hala Gdynia Arena

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Gratka dla fanów spektakularnej muzyki filmowe. W trzech polskich miastach odbędzie się koncert, będący hołdem dla jednego z najważniejszych kompozytorów przełomu XX i XXI wieku. Mowa oczywiście o Hansie Zimmerze, który napisał muzykę do takich kinowych przebojów, jak Gladiator, Incepcja czy Dunkierka, za którą dostał swoją kolejną nominację do Oscara. Spragnieni podniosłych wrażeń i emocji chwytających mocno za serce? Lepszej okazji nie można sobie wymarzyć.

 

Lunarny Nowy Rok z kinem Azji, czwartek 15 lutego, Kino Muranów

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Rok Ognistego Koguta powoli dobiega końca. 16 lutego zgodnie z lunarnym kalendarzem rozpoczyna się rok Ziemnego Psa. W przeddzień tego święta Pięć Smaków, zgodnie z tradycją zaprasza na wyjątkowy filmowy wieczór. Przygotujcie się na dwa seanse: najpierw chiński film Rzeka Czasu, a po noworocznym toaście Miód dla Dakini produkcji bhutańskiej. Dlaczego mielibyśmy nie świętować nowego roku kolejny raz, skoro okazja tak znakomita?

 

Biennale Form Niestabilnych, niedziela 4 lutego, Muzeum nad Wisłą

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Prowadzone przez Aleksandrę Górecką warsztaty towarzyszące wystawie Inny Trans-Atlantyk, to doskonała okazja do zapoznania się ze światem sztuki dla młodych jej adeptów. Jest to wydarzenie przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat, oczywiście wspólnie z opiekunami. Jak zapewniają organizatorzy: “Na dwie godziny sala edukacyjna zamieni się w halę produkcyjną form niestabilnych: nietrwałych, chybotliwych, drżących, rozkołysanych, ale też otwierających i angażujących dzieł sztuki”. Brzmi, jak idealny plan na edukacyjną niedzielę!

 

Ósmy Warszawski Salon Ambientu, niedziela 4 lutego, Jasna 1

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Kolejna odsłona jednego z naszych ulubionych nie-imprezowych cykli zawita na Jasną 1. Z przyjemnością wspominamy ostatnią wizytę Deepchorda w tym miejscu i nie możemy doczekać się ósmej edycji. A zagrają na niej polscy doświadczeni artyści – Bartosz Dziadosz aka pleq, oraz nieoceniony Jędrzej Dondziło, znany jako Dtekk. Podczas Salonów Ambientu, które wywodzą się z festiwalu Up to Date, słuchacze poddawani są dźwiękowej medytacji. Muzyka, jaką grają producenci, oscyluje wokół takich gatunków, jak ambient, noise czy modern classical. Doskonałe melodie na odprężenie niedzielną wieczorową porą.

 

Uczta, 8-11 lutego, Nowy Teatr

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

“Rzecz o Erosie, może też trochę o miłości. Sokrates na ucztę przyszedł boso, w ogóle taki miał zwyczaj, chodził boso po piaszczystej ziemi, kiedy myśl ludzka była jeszcze młoda i nieskażona demonami ludzkimi. Kiedy skazano go na śmierć, nie zmienił swojego przyzwyczajenia, nie wdział butów, by wyruszyć w drogę, na wygnanie”. To fragment opisu nadchodzącej premiery nowego spektaklu w Nowy Teatrze. “Uczta” Krzysztofa Garbaczewskiego z pewnością nie pozostawi widzów obojętnym. W obsadzie m.in. Magdalena Cielecka, Jacek Poniedziałek i Bartosz Gelner. Koniecznie!

Published January 29, 2018.