Electronic Beats Poland

Druk z plastiku

Dawno, dawno temu, wszyscy uważali, że drukarki 3D przejmą cały świat. Na razie jednak, jest to jedynie nadzieja producentów tego typu urządzeń. Mimo wszystko, co jakiś czas, na rynku pojawia się projekt na tyle interesujący, że wiara w wielki drukarkowy szał powraca.

https://youtu.be/-EFclr2ii4s

# RENEGADE

 

Wydaje nam się, że takim właśnie projektem jest Renegade, który niedawno zakończył (z sukcesem) swoją kampanię na kickstarterze. Renegade nie jest ani najtańszy, ani najmniejszy, ani nawet najlżejszy – jednak jego umiejętność jest warta o wiele więcej. Ten długopis 3D zamiast korzystać ze specjalnych mieszanek plastiku przygotowanych pod druk, wykorzystuje… śmieci, dając tym samym szansę, aby wasze puste butelki po wodzie na coś się przydały, aby wasze siatki z zakupów nie były chowane do szafek i dostały nowe wyjątkowe życie.

# CHUPA CUT

 

Aby przygotować pierwszą, lepszą butelkę do druku, wystarczy, że użyjecie dodanego do długopisu akcesorium o nazwie ChupaCut, który przerobi wasze śmieci na cienkie paski, które możecie z łatwością załadować do waszego długopisu. Renegade posiada również różnego rodzaju końcówki ułatwiające tworzenie druku w powietrzu, czy łączenie wcześniej przygotowanych części.

Oczywiście mamy świadomość, że posiadanie dłupisu-drukarki póki co może być powodowane tylko zachcianką, ale jeśli już macie ochotę drukować koty w 3D – dlaczego nie robić tego ekologicznie?

Published October 17, 2016.