Electronic Beats Poland

Dokument ze ścieżką dźwiękową duetu PRO8L3M

„DAMN2K20” to obraz opisujący bezprecedensową dla Polski i świata rzeczywistość AD 2020. Ścieżkę dźwiękową do filmu stworzył duet PRO8L3M, a ten krótki dokument powstał zupełnie non-profit.

„DAMN2K20”  to pomysł z pierwszych miesięcy lockdownu.

Jego twórcą jest “początkujący reżyser z Sosnowca” – bo tak mówi o sobie Maciek Adamczak. Pomysł przerodził się w jeden z oryginalnych projektów mijającego roku. Głównie dzięki sporej ekipie przyjaciół, techników branży filmowej i celebrytów, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie całkowicie non-profit. W filmie występują m.in. Anja Rubik, aktor Janusz Chabior, a za ścieżkę dźwiękową odpowiada duet PRO8L3M.

Sam reżyser nie ukrywa entuzjazmu towarzyszącego premierze “DAMN2K20”:

Można powiedzieć, że nasz film to niepowtarzalny produkt chwili. Gdyby nie covid to aktorzy, modelki i muzycy byli by zajęci zupełnie występami czy planami zdjęciowymi, a opustoszałe miejsca – w których kręciliśmy sceny – tętniłyby życiem. Dzięki “DAMN2K20” zawarliśmy przyjaźnie i relacje, o których na wczesnym etapie projektu nie zdarzyło się nam nawet marzyć. Ten film dał nam wszystkim możliwość kreatywnie wyrazić to, czego doświadczyliśmy w tej zagmatwanej i pełnej paradoksów rzeczywistości mijającego roku.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

W “DAMN2K20” widzimy codzienność 2020 roku, w której wszystko jest nienormalne i nierzeczywiste. Począwszy od wizyty u fryzjera czy rodzinnych odwiedzin, aż po bezsilnych medyków i burzliwe manifestacje.

W roku 2020 świat równolegle do szalejącej pandemii COVID-19, zmagał się z takimi wyzwaniami i tragediami, jak: ruch Black Lives Matter, antyrządowe protesty na Białorusi, olbrzymie pożary w Australii i Kalifornii, aż po straszliwy wybuch w Bejrucie.

Published January 01, 2021. Words by Redakcja.